Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Peavoolust tuttav stiil: levitatakse libauudiseid Kataloonia iseseisvuslaste seosest Kremliga

-
25.07.2018
Puigemont oma pooldajatega 25.07.18
© Reuters/Scanpix

Väited Venemaa toetusest Kataloonia iseseisvuslastele on valed, ütles Hispaania autonoomse regiooni Kataloonia ekspresident Carles Puigdemont kolmapäeval 25.07.18.

“Avaldatud on suur hulk libauudiseid Venemaa eeldatavast toetusest Katalooniale,” ütles Puigdemont Berliinis pressikonverentsil. Mingeid tõendeid aga selles kohta ei ole, rõhutas ta.

Meedias on väidetud, et Venemaa on seotud mullu oktoobris toimunud Kataloonia iseseisvuse rahvahääletusega, mille Madridi valitsus seadusvastaseks kuulutas.

“Viimasel ajal on puhutud suureks hüsteeria Kremli võimalikust sekkumisest igasse maailma protsessi ja asja, mis on ilmselgelt Venemaa “vatijopede” ülehindamine. Tipptehnoloogiat, teadmisi ja luurespetsialiste kindlasti jagub, mis siis et riik tervikuna on üsna kehval järjel ja osad elanikud kannatavad lausa puudust, kuid seda võimekust pole ka nii palju nagu räägitakse,” kommenteeris uudist EKRE nõunik ja Välispoliitika toimkonna liige Urmas Espenberg.

“Kahtlaseks muudab asja veel see, et jutud Kremli sekkumisest tulevad lauale just siis kui see ei meeldi globalistlikele jõududele ning neoliberaalsele eliidile, nagu näiteks Trumpi valimisvõit, Brexit, uusparempoolsete edu Euroopas, jne. Seal kus asjad on Brüsseli kontrolli alla ja alamad kuulekad, ei räägita mingist Kremli tegevusest.”