Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Pence: USA seisab Balti riikide kõrval igavesti

-
31.07.2017
AFP_R44U7

Vaatamaa teatud (nii Euroopas kui Eestis) neoliberaalsetele ja vasakpoolsetele poliitringkondadele ja peavoolumeediale, kes on jätkuvalt kritiseerinud president Trumpi ja tema administratsiooni, andis Tallinnat väisanud USA asepresident edasi Trumpi väga selge sõnumi. Eesti, Baltikum ja Ida-Euroopa võivad arvestada USA kindla toetusega.

Ameerika Ühendriikide jaoks ei ole ükski liitlane väike, ütles USA asepresident Mike Pence  NATO pataljoni rivistusel kaitseväe peastaabis, ning kinnitas, et USA seisab Balti riikide kõrval igavesti.

Asepresident sõnas rivistusel peetud kõnes, et president Donald Trump saatis ta Eestisse, et tänada kõik, kes kaitsevad alliansi ja kaitsevaid ühiseid väärtusi.  “Te olete parimaid meie seas. kõik te olete kangelased,” sõnas Pence kaitseväelastele.

Ta rõhutas, et president Donald Trump on seadnud esikohale USA julgeoleku ja õitsengu, kuid ta rõhutas, et “Ameerika esimesena” ei tähenda “Ameerika üksinda”.

“USA on teiega. USA seisab Balti riikide kõrval ja me teeme seda ka edaspidi,” kinnitas Pence. Ta sõnas, et Ameerika Ühendriikidel ei ole ühtegi väikest liitlast ning kinnitas, et USA seisab kindlalt kollektiivkaitse põhimõtte taga. Ta kinnitas, et rünnak ühe NATO liikmesriigi vastu on rünnak kõigi teiste vastu.

Pence sõnas, et president Trump nõuab kõikidelt NATO liikmesriikidelt kahe protsendi panustamist sisemajanduse kogutoodangust julgeolekusse. Asepresident tõi esile, et Eesti on üks viiest liikmesriigist, kes seda kriteeriumi täidab ning et ka Läti ja Leedu jõuavad peagi samale tasemele.

Pence meenutas oma sõnavõtus ka Balti riikide okupeerimist. “Te hoidsite vabaduse leeki oma südametes,” sõnas Pence ja märkis, et USA ei tunnustanud Balti riikide okupeerimist. “Meie oli au seista koos teiega,” ütles ta.

BNS/UU

FOTO: AFP/Scanpix