Pence: USA seisab Balti riikide kõrval igavesti

Maailm,
- Updated
AFP_R44U7

Vaatamaa teatud (nii Euroopas kui Eestis) neoliberaalsetele ja vasakpoolsetele poliitringkondadele ja peavoolumeediale, kes on jätkuvalt kritiseerinud president Trumpi ja tema administratsiooni, andis Tallinnat väisanud USA asepresident edasi Trumpi väga selge sõnumi. Eesti, Baltikum ja Ida-Euroopa võivad arvestada USA kindla toetusega.

Ameerika Ühendriikide jaoks ei ole ükski liitlane väike, ütles USA asepresident Mike Pence  NATO pataljoni rivistusel kaitseväe peastaabis, ning kinnitas, et USA seisab Balti riikide kõrval igavesti.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Asepresident sõnas rivistusel peetud kõnes, et president Donald Trump saatis ta Eestisse, et tänada kõik, kes kaitsevad alliansi ja kaitsevaid ühiseid väärtusi.  “Te olete parimaid meie seas. kõik te olete kangelased,” sõnas Pence kaitseväelastele.

Ta rõhutas, et president Donald Trump on seadnud esikohale USA julgeoleku ja õitsengu, kuid ta rõhutas, et “Ameerika esimesena” ei tähenda “Ameerika üksinda”.

“USA on teiega. USA seisab Balti riikide kõrval ja me teeme seda ka edaspidi,” kinnitas Pence. Ta sõnas, et Ameerika Ühendriikidel ei ole ühtegi väikest liitlast ning kinnitas, et USA seisab kindlalt kollektiivkaitse põhimõtte taga. Ta kinnitas, et rünnak ühe NATO liikmesriigi vastu on rünnak kõigi teiste vastu.

Pence sõnas, et president Trump nõuab kõikidelt NATO liikmesriikidelt kahe protsendi panustamist sisemajanduse kogutoodangust julgeolekusse. Asepresident tõi esile, et Eesti on üks viiest liikmesriigist, kes seda kriteeriumi täidab ning et ka Läti ja Leedu jõuavad peagi samale tasemele.

Pence meenutas oma sõnavõtus ka Balti riikide okupeerimist. “Te hoidsite vabaduse leeki oma südametes,” sõnas Pence ja märkis, et USA ei tunnustanud Balti riikide okupeerimist. “Meie oli au seista koos teiega,” ütles ta.

BNS/UU

FOTO: AFP/Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused