Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Pentagon esitas Trumpile plaani Islamiriigi purustamiseks

-
27.02.2017
Laadime sisu...

Pentagon esitas esmaspäeval Valgele Majale uue lahinguplaani Islamiriigi purustamiseks, president Donald Trump on nõudnud sõjaväejuhtidelt täiendavate variantide esitamist võiduks Lähis-Idas.

28. jaanuaril andis Trump Pentagonile 30 päeva ulatusliku ülevaate esitamiseks võitlusest Islamiriigi vastu. Ülevaade peaks sisaldama kõigi valitsusasutuste panust, kaasa arvatud luureametid, välisministeerium ja sisejulgeoleku ministeerium.

Valge Maja ametnik kinnitas esmaspäeval, et Pentagoni kava jõudis nendeni. “Valge Maja hakkab soovitusi üle vaatama,” lisas anonüümsust palunud ametnik.

Plaani koondati sisend kogu USA valitsusaparaadist, kaasa arvatud luureametitest ning välis- ja sisejulgeolekuministeeriumist.

Kuigi plaan on laiahaardeline, siis selles sätestatud valikud on esialgsed ning neid täpsustatakse lähinädalatel, ütles Pentagoni pressiesindaja Jeff Davis. “Tegemist on vaenlase ründamise kavaga ning arvan, et me ei taha sellest väga palju detaile avalikustada.”

Valikute seas on tõenäoliselt ettepanek saata Lähis-Itta rohkem USA sõdureid. Tõenäoliselt nähakese Pentagonile ette ka mitmes küsimuses agressiivsem hoiak.

“Küsimus pole Süürias ja Iraagis, küsimus on piirkondadeüleses ohus,” lausus USA staabiülemate ühendkomitee juht Joe Dunford möödunud nädalal.