Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Põgenikekriis Soomes: politsei hangib kasvanud turvariskide tõttu lisarelvastust

-
14.03.2016
PAGULASED TORNIOS

Soome politsei kavandab laiaulatuslikku riigihanget lisarelvade ja nende varuosade ostmiseks. Samuti otsitakse teenusepakkujat nende relvade hoolduseks ja ülalpidamiseks. Põhjuseks on muutunud julgeolekuolukord, vahendab Verkkouutiset.fi.

Ettevalmistamisel olev hange sisaldab operatiivvajadusteks vajaminevate relvade ostu, samuti relvadest kergemate jõuvahendite lisahanget ja relvadega seonduvat, nagu optilised sihikud ja vaatlusseadmed.

Riigihanke korraldamise põhjuseks on asjaolu, et Soome politsei vajab sisejulgeoleku tagamiseks kaasaegseid, politsei tegevuseks sobivaid, usaldusväärseid ja korralikult töötavaid relvi, millele saab igas olukorras kindel olla.

Praeguseks on vajadus politsei tegevust toetavate relvade ja jõuvahendite osas olemas, kuna eriti Euroopas asetleidnud muutused julgeoleku vallas on põhjuseks, miks Soome politsei peab üle vaatama ka kõik praegu kasutuses olevad laskerelvad ja muud jõuvahendid, et need sobiksid kasutamiseks võimalikult erinevates olukordades ja oleksid kaasaegsed.

„Me peame vaatama kaugemale ja arvestama, et meie vajadused ja võimalikud ohud võivad erineda praegusest ja samuti kasutajate ring võib laieneda,“ kommenteerib hanget Soome politseiinspektor Janne Liljavuori.

UU

Foto: Sander Ilvest / Postimees