Põgenikke ei taha enam keegi, aga Merkelilt innustust saanud võõrad aina tulevad

Maailm,
Immigrandid Kreekas
©AFP/Scanpix
Immigrandid Kreekas

Viimaste nädalate jooksul on taas hakanud suurenema Türgist Euroopasse valguvate migrantide arv.

Euroopa Piiri- ja Rannikuvalveameti Frontex andmetel on viimase viie nädala jooksul saabunud Türgi kaudu Kreeka saartele 17% rohkem iraanlasi, iraaklasi ja süürlasi. Põhjuseks on see, et Iraanist, Iraagist ja Süüriast omakorda saabub üha rohkem migrante Türgisse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Frontexi statistika kohaselt on üle Vahemere Euroopasse saabujad peamiselt mehed. „Türgi kaudu tulijatest on ligi 40% perekonnad, kuid Maroko kaudu tulevad pea eranditult noored mehed,“ ütles Frontexi juht Fabrice Leggeri.

Kahe aasta eest sõlmis Euroopa Liit Türgiga kokkuleppe, mille järgi saadetakse kõik Kreekasse saabunud põgenikud Türgisse tagasi. Vastutasuks lubas EL võtta Kreekast tagasisaadetavate süürlaste eest otse Türgist kokku 72 000 ÜRO pagulaskriteeriumidele vastavat süürlast. Lisaks lubas EL eraldada Türgile lisaraha põgenikeabiks.

Praeguseks on Türgi saanud EL-ilt 11 miljardit eurot ja äsja võeti vastu otsus eraldada Türgile järgmise kahe aasta jooksul veel 3 miljardit (Eesti osa sellest on 2,1 miljonit eurot). Türgi omakorda pidi tagama kontrolli oma piiridel ja takistama migrantide valgumise Euroopasse.

Vahetult pärast kokkuleppe sõlmimist põgenikevool tõepoolest vähenes, kuid alates 2017. aasta teisest poolest on Egeuse mere kaudu saabujate arv jälle suurenenud ja kevade saabudes kasvab ilmselt veel. 2017. aastal jõudis Türgist Kreekasse 35 000 migranti, neist 40% olid süürlased, 21% iraaklased ja 11% afgaanid.

Statistika kohaselt toimetati isegi rohkem migrante mandrile kui Kreeka saartele ja seda Kreeka võimude sõnul põhjusel, et saartel olevad põgenikelaagrid on ülerahvastatud ja seal valitsevad väga halvad elamistingimused.

EL on siiani tegutsenud väga loiult. Migratsioonikriisi lahendamiseks puudub toimiv plaan. On vaid ideed muuta immigrantide vastuvõtt liikmesriikidele kohustuslikuks. Kuid nn ümberasustamisprogrammi tähtaeg lõppes mõne kuu eest ning detsembris ja jaanuaris ei olnud ükski liikmesriik valmis võtma vastu uusi immigrante Kreekast.

Türgis aga kasvab põgenike arv pidevalt, nüüdseks on neid seal 3,8 miljonit, 92% neist on Süüriast. Türgit peetakse endiselt transiitmaaks, kust soovitakse liikuda edasi Euroopasse.

Allikas: Die Welt

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused