Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Poliitkorrektne koroonameede: Briti ringhääling BBC edastab nüüd imaamide palvesõnu

-
08.04.2020
Ida-Londoni mošee.
© AFP/Scanpix

Briti ringhäälinguorganisatsioon BBC on hakanud edastama islami palveprogramme 14 kohalikus raadiojaamas – mošeed jäävad koroonapandeemia tõttu suletuks, kuid moslemid võivad kummardada Allahi igal reede hommikul BBC eetrisõnumi järgi.

Imaam viib igal reedel raadioülekandena läbi islami palvekõne, edastades Koraani salme või prohvet Muhamedi lauseid. Seejärel räägib teoloog värsside ja lausete tähendusest moslemitele.

“Kohalik raadio on mõeldud kogukondade ühendamiseks ja loodame, et need iganädalased hetked aitavad moslemitel eraldatuse ajal end kogukonnana tunda,” selgitas BBC kohaliku raadio direktor Chris Burns programmivalikut.

Suurbritannia valitsus on koronaarnakkuste leviku tõkestamiseks käskinud kõik palvekohad alates 23. märtsist sulgeda. Mõned islami palvekohad aga on tohutud: Birminghami keskmošee mahutab ligi 2500 moslemit, Londoni keskmošee 5000 ja Allahi suurim jumalateenistuskoht Ida-Londoni mošee kuni 7000 moslemit.

Kuigi koroonapandeemia tagajärjel kehtestatud piirangute mõju islamikogukondadele on juba suur, on hullem piiranguaeg neil veel veel ees, sest moslemite püha ramadaan algab sel aastal aprilli kolmandal nädalal.

Suurbritannias pole kaugeltki kõik tervitanud islami palvehetki kohalikus raadios.

BBC ajakirjanik Harry Farley aga võrdleb olukorda kristlastele pakutavate teenustega, väites, et kristlaste palvetunnid olevat 39 kohalikus raadiojaamas. Farley unustab siiski, et Suurbritannia on kristliku kultuuriruumi osa, islam aga agressiivselt leviv võõrsilt toodud usk.