Poliitkorrektsus segab Soome ühiskonnal laialdast migrantide seksuaalvägivalda märkamast

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Endale õigusi nõudvad migrandid Olus 2015. aasta oktoobris.

Põhjanaabrite juures kogub tuure migrantide seksuaalvägivalla paljastus, mis on mõõtmetelt enneolematu.

Soome politsei vahistas laupäeva õhtul Helsingis Roihuvuorel korraldatud operatsiooni käigus kolm välismaalase taustaga meest, keda kahtlustatakse lapse jõhkras seksuaalses väärkohtlemises ja jõhkras vägistamises, teatas politsei pühapäeval.

Helsingi kriminaalpolitsei komissar Pekka Korhonen ütles uudisteagentuurile STT, et uurimine on algatatud viimase kahe kuu jooksul toime pandud kuritegude suhtes. Võimalike ohvrite arvu ei ole politsei avalikustanud. Operatsioon viidi läbi ühes Roihuvuorentie korteris.

Laupäeval kirjutas BNS: Soome politsei teatel uuritakse Oulus nelja uut arvatavat seksuaalkuritegu ning uurimise käigus on kinni võetud kolm noort välismaa taustaga meest. Neljast kahtlusalusest kaks on umbes 20-aastased ja kaks alla 18-aastased.

Uurimist juhtiv komissar Markus Kiiskinen ütles intervjuus Iltalehtile, et neljas kahtlusalune on politseile teada, kuid teda pole veel kinni võetud. Kuritegude ohvrid on alla 15-aastased tüdrukud ja kuriteod pandi toime ilmselt eelmise aasta suvel.

Oulus on saanud avalikuks veel mitu kuriteo toimepanemise kahtlust, milles välismaa taustaga mehi kahtlustatakse seksuaalkuritegudes alla 15-aastaste tüdrukute suhtes. Eeluurimisvangistusse on määratud 10 kahtlusalust.

Oulus toime pandud seksuaalkuritegude ohvrid on valdavalt 12-15-aastased tüdrukud. Kahtlusaluseid kurjategijaid on kokku 16 ja kõik on välismaalased. Teadaolevalt on nad põhiliselt Iraagist, Afganistanist, Eritreast ja Süüriast, vahendab ka Yle.

Kuriteod pandi toime 2018. aasta suvel ja sügisel. Üks kuriteo ohvritest on surnud.

Oulu linnapea Päivi Laajala tunnistas, et olukord on äärmiselt murettekitav ja tegemist on kriisiolukorraga. Oulu vajab tema sõnul nüüd riigi tuge, vahendab Yle. Laajala ütles, et tõenäoliselt vajatakse raha selleks, et palgata asjatundjaid, sotsiaal- ja noorsootöö, kriisihalduse ja ennetustöö spetsialiste.

Soome peaminister Juha Sipilä käis seoses lastevastaste seksuaalkuritegudega Oulus ja tunnistab, et ilma paberiteta ja väljasaatmist ootavaid pagulasi on Soomes liiga palju.

Siseminister Kai Mykkänen tunnistab, et Soome peab muutma oma migratsioonipoliitikat. Mykkäneni väitel tuleks aidata rohkem naisi ja lapsi ning võtta neid otse pagulaslaagritest, vahendab Ilta-Sanomat.

Paljud Oulu lapsevanemad on üha uute lastevastaste seksuaalkuritegude ilmnemisel mures, kas nende lastel on ikka linnas turvaline elada. Lapsevanemate väitel on Oulu kui turvalise linna maine saanud tugevasti kannatada, vahendab Yle.

Soome traumapsühholoog Soili Poijula leiab, et Oulu linn praegusest olukorrast iseseisvalt välja ei tule, seda eriti pärast kahtlusaluste seksuaalkuritegude ohvrite arvu suurenemist.

Soomes jätkub kõigest hoolimata poliitkorrektne jutt sellest, et kõiki migrante ei saavat ühte patta panna ja tegu olevat konkreetsete inimeste, mitte migratsiooniga kaasneva nähtusega – ja seda olukorras, kus absoluutselt kõik vägistajad on välismaalased!

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused