Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Põlissoomlased jätkavad äärmuslaste juhitavas riigis edupositsioonil

-
28.08.2019
Soome on riik, kus tänavatel näeb üha enam hambuni relvis eriüksuslasi – see on multikultipoliitika tulemus.
© Reuters/Scanpix

Põlissoomlased on jätkuvalt Soome populaarseim erakond, selgus kolmapäeval päevalehe Helsingin Sanomat tellitud küsitlusest.

Opositsiooniliste Põlissoomlaste toetus langes augustis juuliga võrreldes 0,7 protsendipunkti ja on praegu 20 protsendi peal, selgus uuringufirma Kantar TNS küsitlusest.

Küsitlus viidi läbi 29. juulist 23. augustini 2200 inimese seas ja selle veamarginaal on 2,1 protsenti.

Opositsiooniline Koonderakond (Kokoomus) ja võimuliidu juhterakond Sotsiaaldemokraatlik Partei (SDP) kasvatasid oma toetust 0,7 protsendipunkti võrra ja parteide toetusnumbrid on vastavalt 17,4 ja 17,2 protsenti.

Neljandal kohal on 13,7-protsendise toetusega rohelised ja viiendal 12,1 protsendiga Keskerakond (Keskusta). Järgnevad Vasakliit 8,3, Soome Rootsi Rahvapartei (RKP) 4,4 ja kristlikud demokraadid 3,8 protsendi suuruse toetusega.

Soomet valitseb alates 6. juunist sotsiaaldemokraadist peaministri Antti Rinne juhitav viie erakonna valitsus, kuhu kuuluvad SDP, rohelised, Keskerakond, Vasakliit ja RKP.

Viie võimuerakonna koondtoetus on 55,7 protsenti.

Põlissoomlaste edu näitab, et vähemalt osa põhjanaabrite ühiskonnast saab aru, kuhu on vasakäärmuslased riigi tüürinud – mürkrohelist siseministrit Maria Ohisalot ei saa tema seisukohtadele tuginedes kuidagi teisiti iseloomustada kui äärmuslast. (STT-BNS-UU)