Põlissoomlased kordavad ülelahemaal EKRE edulugu

Rubriik Maailm On
©Reuters/Scanpix
Põlissoomlaste populaarseimaks naispoliitikuks on võluv Laura Huhtasaari.

Ringhäälingu Yle poolt tellitud uuringu kohaselt on populaarsuselt viiendal kohal olevad Põlissoomlased kerkinud Jussi Halla-aho juhtimisperioodi parima tulemuseni.

Ka seekordse uuringu puhul on kõige rohkem toetust kasvatanud viiendal positsioonil olevad Põlissoomlased – eelmise korraga võrreldes on toetus kasvanud 1,3 protsendipunkti võrra 13,3 protsendini, vahendab ERR ringhäälingukanalit Yle.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tegemist on parima tulemusega pärast 2017. aasta suve, kui Jussi Halla-aho esimeheks saamise järel Põlissoomlaste erakond lagunes. Neist lõi lahku suur hulk senistest juhtpoliitikutest, sealhulgas senine juht Timo Soini ning kõik ministriametis olnud poliitikud, kes soovisid võimu juurde jääda. Lahkulööjate poolt moodustati hiljem uus erakond Sinine Tulevik ning sellest tuli käibele mõiste “soinistumine”, mis tähendab võimu nimel põhimõtetest loobumist.

Hiljuti toimunud Riigikogu valimistel toetas Soomes elavatest eestlastest valdav enamus EKRE-t (kõik väliseestlased kokku võetult andsid EKRE toetusprotsendiks 43,7) ning rahvuskonservatiivid on oma sealset osakonda märgatavalt suurendanud ja tugevdanud. Ilmselt kandub EKRE tervendav mõju edasi ka Soome multikultuursesse õhkkonda ning Põlissoomlased saavad 14. aprillil toimuvatel valimistel eesti aatekaaslastega võrdse tulemuse.

Kõige populaarsemad on Soomes sotsiaaldemokraadid (21,3%), järgnevad Koonderakond (16,2%), Keskerakond (14,1%) ja Roheline Liit (13,7%). Nagu näha, on tagumise otsa kolm erakonda Põlissoomlastel täiesti püütavad.

Seejuures ei maksa unustada, et Soomes on sõnavabadust kõvasti piiratud, valitseb poliitkorrektsus ja vihakõnevastasuse sildi all ei lubata inimestel konstruktiivset kriitikat teha – see teeb Põlissoomlastel EKRE-st erinevalt edu saavutamise raskemaks, kuid lisab hinda nende saavutatule. Eesti aga peab võitlema selle eest, et siin säiliks olemasolev sõna- ja südametunnistuse vabadus, mis Soomes juba räigelt ära kohitsetud on.

Allikas: ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused