Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Põlissoomlaste esimees Jussi Halla-aho jätab oma järeltulijale suured saapad täita

-
01.08.2021
Põlissoomlaste liider Jussi Halla-aho.
© Põlissoomlased

Põlissoomlaste esimees Jussi Halla-aho kuulutas tänavu 21. juunil, et erakonna üldkoosolekul augustis tema oma kandidatuuri erakonna esimehe kohale enam üles ei sea.

Nüüd hakkab esimehe haamri üleandmise moment lähenema. Põlissoomlaste üldkoosolek peetakse 14. ja 15. augustil Seinäjoel.

Sugulasrahva värvika ütlemise järgi jäävad Jussi Halla-ahost maha suured saapad, mis tema järglasel tuleb ära täita. Mees astus Põlissoomlasi juhtima 2017. aasta suvel, kui eelmine esimees Timo Soini pärast 20 aastat kestnud juhtimist enda loodud partei ja ühtlasi ka parlamendifraktsiooni lõhki ajas ning Halla-aho juhtimisel jätkavad Põlissoomlased valitsusest opositsiooni nügis. Erakonna populaarsus oli sel hetkel 8,5%, uue liidri juhtimisel saadi parlamendivalimistel veidi alla kahe aasta möödudes 17,5% häältest.

Peale selle on Jussi Halla-aho isiklikult mitmetel valimistel üleriiklikuks häälteroobitsaks osutunud. Ning kui paljusid lugejaid ta oma Scripta-blogi armutult mittekorrektsete, kuid teravalt loogiliste kirjutistega Põlissoomlaste mõttelaadi jagama on pööranud, seda pole vist võimalik kokku arvata.

Seinäjoel üritab erakonna esimeheks saada kuus kandidaati. Esimese aseesimehe kohale on kaks tahtjat, nii teise kui ka kolmanda aseesimehe kohustusi soovivad enda kanda võtta neli inimest. Erakonna sekretäri kandidaate on koguni üheksa.

Soovigem omalt poolt Põlissoomlastele põhimõttekindlat, energilist ja asjatundlikku, seniste tegijate väärilist juhtkonda!”

Paul Oja, Uued Uudised Soomest