Põlissoomlaste esimehe Jussi Halla-aho jõulutervitus: me toetume tugevalt kristlikele väärtustele

Rubriik Maailm On
Põlissoomlaste liider Jussi Halla-aho.

Põlissoomlaste esimees Jussi Halla-aho on lugenud videosse jõulutervituse. Tekst on sisukas ja tabav nagu alati. Siin väljavõte sellest.

„[…] Me võime Jeesuse jumalikust olemusest arvata mida tahes, kuid inimesena õpetas ta meile mõndagi nii oma sõnade kui ka oma tegudega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Jeesus pilkas silmakirjateenreid, kes hooplesid oma vooruslikkusega. Ta andis valu ka kirjatarkadele ning õpetas, et seaduste otstarve on teenida inimesi, mitte vastupidi. Jeesus andis valu rituaalidele ja harjumuspärasusele.

Kui ta oli küllalt palju kõnelnud, õõnestanud mitmesuguste institutsioonide, nagu sabati, preesterkonna ja rahavahetajate autoriteeti ning üles kutsunud inimesi mõtlema oma peaga ja kuulama oma südant, siis tegid moraalivalvurid talle lõpu peale. Õigupoolest ei söandanud nad sedagi ise teha, vaid kaebasid roomlastele, Suurele Vennale.

Mida teeks Jeesus täna? Kindlasti teeks ta sedasama, mida tegi 2000 aastat tagasi: pilkaks meie aja usurituaale ja hüvedekskuulutamisi, nagu trummilöömist multikulti ja kliimamuutuse ümber. Tema terav keel ei halastaks tabudele ega institutsioonide puutumatust valvavale, iseennast postamendi otsa upitanud heausksele preesterkonnale ehk antud juhul Yle ja Helsingin Sanomate ajakirjanikele, inimõigusprofessoreile, rassismiuurjaille, teadvustavatele räplauljatele ega rohevasemikest poliitikutele. Jeesus astuks võib-olla sisse ka nüüdiskunsti muuseumi, lööks seal mõned lauad kummuli ja kärataks, et siin peaks olema ilu ja esteetika asupaik, teie aga olete teinud sellest plätserdajate templi.

Preesterkonna reaktsioon oleks sama raevukas kui 2000 aastat tagasi. Jeesust sõimataks institutsioonide õõnestajaks ja rahva lõhestajaks. Vähese aruga rahvamass tuleks preesterkonna ässituse peale väljakule nõudma, et lõpetagu see pull ära. Jeesus võtaks pilked ja kividega loopimised vastu tüünelt nagu vanasti, vaataks taevasse ja ohkaks: „Anna neile andeks, sest nad ei tea, mida nad teevad“.

Põlissoomlased ei ole usklike erakond, kuid me toetume tugevalt kristlike väärtuste põhjale, mitmeski suhtes. Me austame oma kultuuri ja ühiskondliku elu korraldust, mis on aastasadade vältel kristlikul alusel välja kujunenud. Me peame au sees ka Jeesuse antud eeskuju: seadused on mõeldud inimesi teenima. Kui mingi seadus või selle tõlgendus on inimestele kahjulik, siis tuleb seadust sõnastada või tõlgendada teisiti.

Ka elitismi, hooplemisse, silmakirjalikkusse ja eneseupitamisse me suhtume samal moel kui Jeesus. Me ei austa ninapidi raamatutes tuhnivat preesterkonda, kes sõrme viibutades seletab rahvale, mida see asjadest peab arvama, milliseid sõnu see tohib kasutada või millist toitu suhu panna. […]“

Häid jõulupühi!”

Vahendas Paul Oja, Uued Uudised Soomest

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused