Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Põlissoomlastest parlamendiliikmed kritiseerivad Soomes alustatavat  islamiõpet

-
03.08.2018
Euroopas tõuseb üha rohkem inimesi üles mošeede vastu.
© AFP/Scanpix

Põlissoomlastest (Perussuomalaiset) parlamendiliikmed kritiseerivad islami õppe- ja teadustöö õppeüksuse loomist Helsingi Ülikooli juurde – samas tundub, et nn naisuurimus on saanud tugeva konkurendi.

Soome Parlamendi liige Ville Tavio (Põlissoomlased) on kriitiline selles suhtes, et Helsingi Ülikool alustab islami õpetamist ja uurimist võrdselt kristlusega. Tavio kahtleb selles, et islami õppe- ja teadustöö ka tegelikult tõstatab Soomes islamikriitilisi seisukohti.

Helsinki Ülikooli Usuteaduskond on saanud Haridus- ja Kultuuriministeeriumilt rahastamisotsuse islami õppe- ja teadustööks õppeüksuse loomiseks.

„Soomes antakse islamile samm-sammult tugevam institutsionaalne positsioon kristluse kõrval. See aga peegeldab hiljutisi arenguid Euroopas,“ ütleb Tavio. „Helsingi Ülikooli usuteaduskonna sõnul on üks nende peamisi ülesandeid „aidata mõista multikultuurilisust“. Selle asemel, et olla selles õppe- ja teadustöös kriitiline, püütakse hoopis sageli veenda, et islam on rahu religioon.”


„Ma kahtlen selles, et Koraani käsitletakse ja uuritakse samade teaduslike kriteeriumide alusel nii nagu Piiblit ja seetõttu on kahju, et maksumaksjad peavad selle kinni maksma,“ arvab Tavio.

Siseminister Kai Mykönen (Kokomuus ehk Koonderakond; liberaalid) ja haridusminister Sanni Grahn-Laasanen (Kokomuus) aga tervitavad igati islami õpetamist ja uurimist.

Ülikoolide rahastamise kärped ei ole nii suured nagu seda on sageli väidetud. Selle tõestuseks on näiteks Helsingi Ülikooli juurde loodav islami õpetamise õppeüksus. On olemas tugev ja õiguspärane kahtlus, et loodav islami õppe- ja teadustöö ei vasta teaduslikele kriteeriumidele ning isik, kes alustab sügisel alustataval ametikohal, on varem avalikult õigustanud islami šariaadi (Koraanil ja sunnal põhinev islami usu-, õigus- ja moraalinormide kogum) praktiseerimist.

Ülikoolides juba kaua aega praktiseeritud naisuurimus (feminism, võrdõiguslikkus, kriitiline meesuurimus, lesbi-, homo- ja queer-uurimus) on saanud endale kõva konkurendi maksumaksjate arvelt.

Allikas: www.suomenuutiset.fi

Kommenteerib EKRE Soome osakonna esimees Valver Kõrgemäe

Mis saab rahvast, kes loobub samm-sammult oma püsiväärtustest?

Nii Eestis kui ka Põhjamaades on nendeks püsiväärtusteks olnud kristlikud väärtused. Mis saab rahvast, kes allutab oma kristliku pärandi, rahvuslikkuse, kultuuri, keele ja püsiväärtused suuremal või vähemal määral islamile ja šaria seadustele?

Soome on täna võtnud kahjuks häbiväärse suuna, kus samm-sammult loobutakse oma kristlikust pärandist ja kultuuriruumis olevatest püsiväärtustest ja allutatakse oma kultuur ja rahvuslikkus islami ideoloogiale.

Tundub, et see mida Suomen Punainen Kaarti ei suutnud hävitada aastal 1918, suudab hävitada Soome sotsiaalliberaalne ja homo-multikulti ideoloogiast pimestatud valitsusliit aastal 2018 ning lähitulevikus, kui nad peaksid võimule jääma, veelgi enam.

Tänu Jumalale, et aastal 1918 Gustaf Mannerheimi juhtimise all takistati kommunistide-sotsialistide riigipöördekatse ning Soome riik ja rahvas ei sattunud kurjuse impeeriumi osaks.

Loodame, et ka sada aastat hiljem, läheb Soome rahva enamus 2019. aastal parlamendivalimistele kaine ja rahvusliku mõtlemisega ning toetavad erakonda Perussuomalaiset ning Gustaf Mannerheimi eeskujul päästavad Soome riigi ja rahva sotsiaalliberaalide, islamistide ja homo-multikulti ideoloogia hävituse küüsist.