Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Politsei: Norra veretöö toimepanija oli pööranud islamiusku

-
14.10.2021
Politsei sündmuskohal.
© Scanpix

Taanlasest mees, keda kahtlustatakse viie inimese vibupüssiga tapmises, oli pööranud islamiusku ning politsei oli temaga juba varem seoses radikaliseerumiskartustega ühenduses olnud, teatas neljapäeval politsei.

“Juba varem oli radikaliseerumisega seotud kahtlustusi,” ütles politsei esindaja Ole Bredrup Sæverud ajakirjanikele, lisades, et korrakaitsjad olid jälginud teda aastast 2020.

Norra politsei pidas neljapäeval kinni 37-aastase taanlase, kes on viis inimelu nõudnud viburünnaku peamine kahtlusalune. Rünnak leidis aset kolmapäeval 25 000 elanikuga Kongsbergi kesklinnas. Hukkus viis ja viga sai kaks inimest.

Arvatavalt tegutses kahtlusalune üksi. Telekanal TV2 vahendas, et kahtlusalune on teo üles tunnistanud. Kanali väitel oli mees islamiusku pöördunud.

Politsei pressiesindaja sõnul oli mees liikunud mööda linnatänavaid ja lasknud inimesi vibupüssiga. Politsei sai hädakõne kell 18.30 kohaliku aja järgi. Telekanal TV2 teatas, et mehel oli peale vibupüssi ka nuga ja teisi relvi.

Norra luureteenistuste hinnangul oli kolmapäeval viie inimese elu nõudnud vibupüssirünnak ilmselt terroriakt.

“Kongsbergis toimunu näib praegu olevat terroriakt, kuid uurimine … teeb üksikasjalikumalt kindlaks, millest need teod olid motiveeritud,” on öeldud luureteenistuse PST avalduses. (BNS)

Toimetuselt: liberaalse ühiskonna termin “taanlane” ei pruugi tähendada etnilist taanlast, vaid tegu võib olla “uustaanlasega”.