Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Poola: Euroopa Liidu piirivalveplaan on ebademokraatlik

-
17.12.2015
rannavalve vahemerel

Poola, kus asub praegune Euroopa Liidu piirivalveagentuur Frontex, on kutsunud plaani asendada see uue liikmesriikide-ülese piirivalvejõuga “ebademokraatlikuks”, kirjutab The Telegraph.

Euroopa Komisjon kuulutas vastusena 2015. aasta migratsioonikriisile välja uue 1000 alalise töötajaga piirivalveagentuuri loomise, millel oleks võimekus saata 1500 piirivalvurit viivitamatult ükskõik kuhu Euroopas.

Poola välisminister Witold Waszczykowski teatas, et see plaan ei sobi kokku demokraatlike põhimõtetega. “Et tegu on rahvusriikide-ülese iseseisva struktuuriga, paneb jahmatama… See on ebademokraatlik struktuur, mis annab aru kes teab kellele.”

Samuti teatas Euroopa Parlamendis Briti konservatiivne poliitik Geoffrey Van Orden, et tegu on väga ohtliku kavaga. “Nüüd hakatakse läbi suruma Euroopa Liidu juhtimise all olevate rannavalvejõudude loomist – sisuliselt Euroopa Liidu enda mereväge.”

Varssavis jätkub vaidlus Frontexi diplomaatilise staatuse üle. 2005. aastast pärineva memorandumi alusel ei ole Frontexil Poolas diplomaatilist staatust ja selle töötajad peavad alluma Poola seadustele.