Poola: Euroopa Liidu piirivalveplaan on ebademokraatlik

Maailm,
- Updated
rannavalve vahemerel

Poola, kus asub praegune Euroopa Liidu piirivalveagentuur Frontex, on kutsunud plaani asendada see uue liikmesriikide-ülese piirivalvejõuga “ebademokraatlikuks”, kirjutab The Telegraph.

Euroopa Komisjon kuulutas vastusena 2015. aasta migratsioonikriisile välja uue 1000 alalise töötajaga piirivalveagentuuri loomise, millel oleks võimekus saata 1500 piirivalvurit viivitamatult ükskõik kuhu Euroopas.

Poola välisminister Witold Waszczykowski teatas, et see plaan ei sobi kokku demokraatlike põhimõtetega. “Et tegu on rahvusriikide-ülese iseseisva struktuuriga, paneb jahmatama… See on ebademokraatlik struktuur, mis annab aru kes teab kellele.”

Samuti teatas Euroopa Parlamendis Briti konservatiivne poliitik Geoffrey Van Orden, et tegu on väga ohtliku kavaga. “Nüüd hakatakse läbi suruma Euroopa Liidu juhtimise all olevate rannavalvejõudude loomist – sisuliselt Euroopa Liidu enda mereväge.”

Varssavis jätkub vaidlus Frontexi diplomaatilise staatuse üle. 2005. aastast pärineva memorandumi alusel ei ole Frontexil Poolas diplomaatilist staatust ja selle töötajad peavad alluma Poola seadustele.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused