Poola kritiseerib Merkeli ekslikku migratsioonipoliitikat

Maailm,
- Updated
AFP_FM1BN

Moslemitele pagulasstaatust keelduvaid Euroopa Liidu liikmesriike kritiseeriv Saksa kantsler Angela Merkel eksib, lausus Poola asevälisminister Konrad Szymański esmaspäeval.

Selliste riikide valitsused, mis ei aktsepteeri EL-i põgenikekvoote, käituvad kooskõlas siseriikliku avaliku arvamusega ning neil on õigus piirata varjupaigataotluste arvu, lausus Szymański riiklikule raadiole.

Szymański vastas Merkeli kriitikale, et osad EL-i liikmesriigid, eriti Ida-Euroopas, hoiduvad vastutusest sõja ja vaesuse eest põgenevate inimeste koorma jaotamisel.

“Mina usun, et Euroopa jaoks on need (põgenikekvoodid) kahjulikud ning juba koondavad kaugeleulatuvat vastuseisu,” lausus asevälisminister. Taoline hoiak on tavaline ka Lääne-Euroopas, kus inimesed “tunnevad end selles kontekstis aina vähem turvaliselt”, arvas ta.

APBaltic News Service

FOTO: AFP/Scanpix – Poola välisminister Witold Waszczykowski

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused