Poola piiri suunas liigub migrantide kolonn, riik tugevdab julgeolekumeetmeid

Maailm,
- Updated
Migrantide kolonn Valgevenes

Poola tugevdab julgeolekut piiril Valgevenega, kuna on teateid suurest migrantide rühmast, kes liigub Valgevenes piiripunkti poole, teatasid ametiisikud esmaspäeval.

Poola piirivalveameti kõneisik Ewelina Szczepanska ütles, et internetis postitatud videote kohaselt liiguvad migrandid Poola kirdeosas asuva Kuznica piiripunkti suunas. Kõneisik lisas, et piiril on suurendatud piirivalvurite, politseinike ja sõjaväelaste arvu.

Poola julgeolekuteenistuse kõneisik Stanislaw Zaryn postitas Twitteris video mööda maanteed kõndivatest sadadest inimestest.

“Piirilt tuleb väga murettekitavat infot,” lisas Zaryn.

“Uus info näitab, et rühm on relvastatud valgevenelaste range kontrolli all. Nemad otsustavad, millise suuna rühm võtab,” kirjutas kõneisik.

Uudisteagentuuri AFP faktikontrolliteenistus tuvastas, et üks videotest oli salvestatud Valgevenes Bruzgis, 1,2 kilomeetri kaugusel Poola Kuznica piiripunktist.

Siseminister Mariusz Kaminski märkis, et riik on valmis igasuguseks stsenaariumiks.

Valgevene piirivalve kinnitas oma avalduses, et suur rühm põgenikke liigub maanteel Poola piiri suunas.

Teadaolevalt on Valgevene võimud korduvalt sundinud migrante ületama Poola piiri, kus nad siis Valgevene poolele tagasi tõrjutakse.

Poola on alates suvest kasvava rändesurve all. Varssavi ja Euroopa Liit näevad selles Valgevene valitsuse korraldatud tegevust, mille eesmärk on EL-i kättemaksuks lääne sanktsioonide eest destabiliseerida.

Poola võimud on piiriregioonis kehtestanud eriolukorra ja rajanud okastraataia.

VÄRSKED VIDEOD Valgevene-Poola piiril toimuvast

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused