Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Poola tahab migrantidega hübriidsõja ennetamiseks Kaliningradi oblasti okastraadi taha panna

-
27.10.2022
Poola piir Valgevenega. Nüüd peaks samasugune tara kerkima ka piirile Venemaa Kaliningradi oblastiga.
© Scanpix

Poola kaalub piiritara ehitamist Kaliningradiga piirnevale alale, kuna viimasel ajal on suurenenud migrantide sissevool just Kaliningradi kaudu. Sarnase piiritara ehitas Poola hiljuti oma piirile Valgevenega.

Poola valitsuspartei Õigus ja Õiglus peasekretär Krzysztof Sobolewski rääkis Poola raadiole antud intervjuus, et riik peab tugevdama oma piiri just Kaliningradi lõigul, lisaks tuleb kaaluda sinna „samasuguse piiritara ehitamist, nagu on Poola-Valgevene piiril“.

Poola mure lähtub hiljutisest teabest, mille kohaselt organiseerib Venemaa uut migratsioonilainet Aasiast ja Aafrikas läbi Kaliningradi. Raportite järgi on Kaliningradi lennujaam sõlminud lepingud Süüria, Türgi ja Valgevene lennufirmadega, mis võib viidata sellele, et eriteenistused hakkavad migrante neist riikidest Euroopasse vedama.

Sobolewski väitel on Poola selleks ohuks valmis. „Me näitasime, et Valgevene kaudu korraldatud rünnak ei õnnestunud nii, nagu Putin ja Lukašenka eeldasid,“ ütles Sobolewski ja lisas, et nüüd tuleb Poolal tugevdada piiri Kaliningradiga. „Me peame tegema kõik, et see illegaalsete immigrantide toel läbiviidav hübriidsõda ei õnnestuks.“

Sobolewski rõhutas, et tegemist on Poola kaitsevõime proovile panemisega Lukašenka ja Putini poolt. Samas tunnistas ta, et ka Poola-Valgevene piiril ei ole rahulik. „Oleme saanud uusi teateid sellest, et ka sinna on taas tekkimas suuremad grupid,“ ütles Sobolewski.

Käimasolev hübriidsõda on Sobolewski arvates osa Venemaa agressioonist Ukraina vastu. „Kõik, kes on tuttavad Venemaa doktriiniga, teavad et Ukraina on vaid üks etapp Venemaa ekspansioonipoliitikast.“

Allikas: Remix News