Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Populaarne suhtluskeskkond jääb kliimapaanikale jalgu

-
04.01.2022
Facebook on ilmselgelt konservatiivide-vaenulik, kuid saab samas pihta ka vasakliberaalselt leerilt, sest ei vasta ka nende ootustele.
© Scanpix

Kliimavõitlus muutub aina absurdsemaks ja vastuolulisemaks, mida kinnitab ka ERR-i vahendatud uudis Facebooki tegemistest Hollandis.

Facebook tahab Hollandisse ehitada massiivset andmekeskust, mis kasutaks sama palju elektrit kui kogu riigi raudteesüsteem. Keskuse suur elektritarbimine ohustavat aga Hollandi ambitsioonikaid kliimaeesmärke.

Sarnased probleemid on ka mujal Euroopas. Facebookil on Taanis suur andmekeskus. Kümnendi lõpus vajab see keskus juba 15 protsenti riigi elektritoodangust. Iirimaa riiklik energiafirma EirGrid hoiatas, et tehnoloogiahiiglaste andmekeskused tarbivad 2028. aastaks 30 protsenti riigi elektrienergiast, vahendab ERR väljaannet The Times.

Ühel pool on seega infotehnoloogiline (ja elektrit neelav) areng ning teisal tagasipöördumine roheliste juurte juurde, mis ei taha aga kuidagi klappida ja millest tekkivad konfliktid ilmselt vaid süvenevad.

Facebook on niigi liiga palju poliitilistesse kemplustesse segatud ja nüüd lisandub ka keskkonnamõõde. Tegelikult polegi mõtet “näoraamatut” süüdistada, nende tegevus jääb lihtsalt kliimahüsteeriale jalgu – ühest küljest on vaja Thunbergiga kaasa uluda, teisalt aga populaarset suhtlemiskeskkonda üleval hoida.

Sarnase murega põrkavad kokku ilmselt paljud firmad, sest kliimameetmed on kohustuslikud, aga samas ettevõtlust ahistavad.

Nüüd peavad arvukad “kliimavõitlejad” otsustama, kas nad loobuvad kliimavaenulikus “näoraamatus” istumisest või lasevad vanaviisi edasi. Ilmselt otsustab enamik siiski viimase kasuks. (ERR-UU)