Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Potjomkini küla: Sunak ja Macron tahavad suurendada koostööd migratsiooni ärahoidmiseks

-
28.10.2022
Kuni need rändlejad vabalt La Manche`i äärde jõuavad, ei muutu paadirändes midagi.
© Scanpix

Euroopa sees on oma paadiränne, Prantsusmaa ja Suurbritannia vahel, üle La Manche`i väina, ja seda ei saa lõpetada ilma migratsioonipoliitika põhjaliku muutmiseta.

AFP vahendab: “Uus Briti peaminister Rishi Sunak ja Prantsuse president Emmanuel Macron pidasid reedel esimese telefonivestluse pärast Sunaki ametisseastumist ning leppisid kokku, et teevad tihedamat koostööd La Manche’i väina ülese rände ärahoidmiseks, teatas Downing Street.

Pressiesindaja sõnul võtsid liidrid ülesandeks süvendada partnerlust, et hoida ära surmaga lõppevaid reise üle la Mache’i väina, millest lõikavad kasu organiseeritud kurjategijad.” (BNS)

Selle rände lõpetamiseks peaks Prantsusmaa oma piirid kinni panema: praegu aga on migrantide telklaagrid ka Pariisis ja eriti veel Inglise Kanali ääres Calaisis. Politsei vahel puistab neid laagreid, aga üldiselt liiguvad migrandid Prantsusmaal ja kogu Lääne-Euroopas vabalt. Seega siis: esmalt tuleb saavutada see, et migrandid ei jõuaks ei Pariisi ega La Manche`i äärde, aga selleks on vaja muuta Prantsusmaa ametlikku poliitikat.

Ka Suurbritannia poolel on probleemiks see, et riik on migrante täis, seal on tohutud moslemikogukonnad, piirkonniti on nad lausa enamuses ning isegi suur osa hindust peaministri Rishi Sunaki valitsusest on sisserändetaustaga. Üle La Manche`i ronivadki ennekõike need, kel on seal juba sugulased ees.

Sellise rände takistamiseks on ainult üks võimalus – mõlemad riigid peavad karmistama oma poliitikat illegaalse rände osas. Kui rändlejad pääsevad vabalt üle Vahemere, siis pääsevad nad edasi Prantsusmaale, seal edasi Inglise kanali äärde ja sealt algab juba inimkaubitsejate surmariskiga ülevedu. Praegu aga ei näi ei Pariis ega London Viktor Orbani karmi migratsioonipoliitikat oma riiki tuua tahtvat.