Prantsuse ekssiseminister Gerard Collomb: praegu elame migrantidega kõrvuti, varsti aga tuleb näost näkku elada

Gerard Collomb oli president Macroni üks lojaalsemaid ministreid.

Ametist lahkunud Prantsuse siseminister Gerard Collomb hoiatas oma maad kodusõja eest, sest riigi suur moslemikogukond on elab sisuliselt oma elu ja kokkupõrge euroopaliku ühiskonnaga tundub vältimatuna.

“Ma käisin mitmetes äärelinnades, olukord on väga halvenenud, (…) täna me elame üksteise kõrval ja nagu ma olen seda alati öelnud, kardan, et homme peame elama näost näkku,” ütles minister.

Collomb on Sotsialistliku Partei liige ja väga “vähemustesõbralik”. Siseminister teenis Emmanuel Macroni alates 2017. aasta maist ja oli talle üks lojaalsemaid ministreid. Collombi lahkumine valitsusest pärast sellist lühikest aega on veel üks löök Macronile, kes kaotab populaarsust nii Prantsusmaal kui ka väljaspool.

Opositsioonijuht Marine Le Pen oli Collombi sõnade üle üllatunud. “Gérard Collombi sõnavõtt näitab, et kontrolli alt väljunud äärelinnad on nagu plahvatus, mis on valmis Prantsusmaad haaranud ööd valgustama. Siseminister andis peaministrile äreva hoiatuse – oleksime soovinud sellist tõekeelt kuulda juba 17 kuud tagasi!” märkis ta.

Prantsusmaa lahkunud minister ei ole esimene, kes ütleb, et riik võib kodusõtta sattuda. Üks Prantsusmaa kõige populaarsematest kirjanikest Eric Zemmour ütles: “Prantsusmaa on riik, kus minevikus on toimunud kodusõjad ja tulevikuvõimalusena tuleb seda tõsiselt võtta.”

Zemmour on oma kommentaarides öelnud, et islami sissetungi Prantsusmaale võib põhjustada religioosse kodusõja.

Prantsuse professor Christian de Moliner väitis isegi, et Prantsusmaa peaks jagunema kaheks riigiks: üks Prantsuse seadusega ja üks šariaadiseadusega, kuna moslemite arv riigis kasvab.

Prantsusmaa hakkas moslemeid vastu võtma Teise maailmasõja järel, mil Põhja-Aafrikast, ennekõike Alžeeriast ja Marokost hakkas sinna araablasi valguma, kes aga kogukonna suurenedes on üha vähem ühiskonda sulandunud.

Allikas: Voice of Europe

Kommentaarid