Prantsuse kirjanik Renaud Camus hoiatab: Euroopas käib teadlik rahvastiku väljavahetamine

Maailm,
©AFP/Scanpix
Prantsusmaa muudab värvi.

Prantsuse kirjanik ja rahvuslane Renaud Camus on juba aastaid rääkinud nn suurest rahvaste väljavahetamisest (le grand remplacement) ja sellest, et globalistlik eliit haub plaane Euroopa valge rahvastiku asendamiseks mitte-valgetega.

Selle eest on Camus’d teravalt kritiseeritud. 2012. aastal oli ta üks Prantsusmaa presidendikandidaatidest, hiljem loobus kandideerimisest ja asus toetama Marine Le Peni. Intervjuus flaami ajalehele De Standaard räägib Camus oma teooriast lähemalt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Le grand remplacement” terminiga tuli Camus esmakordselt välja 2010. aastal. Selle kohaselt tegeleb Lääne eliit mitte-Lääne taustaga immigrantide (loe: mustanahaliste ja moslemite) importimisega, et asendada valge rahvastik ja sillutada teed globaalsele, piiride ja rahvusriikideta maailmakorrale. Camus sõnul on mängus mitte vähem ega rohkem kui Lääne tsivilisatsioon.

Prantsusmaal on tema teooria üsna laialt levinud. Näiteks selgus 2017. aastal läbiviidud küsitlusest, et 48 protsendi prantslaste arvates on immigratsioon poliitilise eliidi organiseeritud projekt eesmärgiga vahetada välja prantsuse rahvas. Ka teistes Euroopa riikides on parempoolsed liikumised Camus teooriast rääkinud. Näiteks Flandrias on sellele viidanud mõned flaami rahvuslaste partei Vlaams Belang liikmed. Hollandis kõneleb euroskeptik ja partei Demokraatia Foorum (FvD) liider Thierry Baudet demograafilisest siirdest.

Paraku on teooriat ka äraspidiselt kasutatud. Uus-Meremaa Christchurchi tulistaja Brenton Tarrant, kes tappis 2019. aasta 15. märtsil kahes mošees 51 inimest, postitas enne veresauna internetis üleskutse pealkirjaga „The Great Replacement” [ingl k: suur väljavahetamine].  Camus teooriale viitas ka USAs El Pasos 21 inimest tapnud Texase tulistaja.

Camus ise ei nõustu sellega, nagu kutsuks tema teooria üles vägivallale. „Mitte kuidagi ei leia kinnitust see, et need tulistajad minu kirjutisi tegelikult ka lugenud olid. Väljavahetamise all pean mina suuresti silmas intellektuaalide ja kirjanike asendamist. Mõelge näiteks François Mauriacile Saksa okupatsiooni ajal või Nõukogude Liidu aegsetele dissidentidele.”

Camus on kunstikollektsionäär ja liigub palju kunstnike hulgas. Ta oli isegi kandidaat prestiižse Prantsuse Akadeemia liikme kohale, kuid ilmselt langes tema kandidatuur grand remplacement teooria esile kerkimisel ära. Suur osa Prantsuse kirjastajatest ei taha enam tema teoseid välja anda, seega on ta pidanud oma raamatuid ise kirjastama.

Camus on tuntud ka oma Twitteri postituste poolest. Näiteks twitterdas ta 2015. aastal: „Aafriklased tulevad Euroopasse, kuna siin on parem elu tänu meie tsivilisatsioonile. Nende siia tulles see aga kaob.”

Camus grand remplacement teooria sai tegelikult alguse juba 1990. aastatel, reisil läbi Lõuna-Prantsusmaa linnade ja külade. Ühes linnakeses jäi talle silma, kuidas tühjal linnaplatsil istus keskaegse purskkaevu ääres kolm pearättidega mosleminaist. Siiani oli ta seostanud moslemiimmigrante peamiselt Pariisi ja Lyoni äärelinnade kortermajadega. „Kuid nüüd nägin ma neid istumas ühes meie ajaloolises linnakeses, kauni gooti stiilis purskkaevu ääres,” räägib Camus. Ta meenutab, et see hetk oli tõeliselt šokeeriv. Ja ühtlasi ka silmi avav.

Väitele, et demograafid Camus teooriat ei kinnita ja et statistika andmetel on migrantide protsent Prantsusmaal juba aastaid püsinud stabiilsena, vastab Camus, et asi on paljuski ka tunnetuslik. Ta nimetab demograafe tänapäeva alkeemikuteks ja suurt väljavahetamist võrdleb ta saja-aastase sõja või suure depressiooniga. „Vaadake raudteejaamu, tänavaid, väljakuid,” kirjutab ta oma raamatus La France, suicide d’une nation (2010) [pr k: Prantsusmaa, ühe rahva enesetapp]. „Igaühele on selge, et Prantsusmaa vahetab värvi.”

Ta paneb noortele sisserändajataustaga inimestele pahaks nende käitumist, mida ta nimetab häirivaks. Näiteks jalgade panemine metrooistmetele, hoonete sissepääsude juures passimine, inimeste tülitamine, relvastatud röövide või isegi terrorirünnakute korraldamine. „Kohtumõistjate meelest pean ma oma väljaütlemistega silmas seda, nagu oleksid kõik moslemid kurjategijad, aga see on absurdne. Pean silmas viisi, kuidas immigrandid põlisprantslasi eemale peletavad.“

Lisaks grand remplacement’ile on Camus formuleerinud ka laiema termini remplacement global (globaalne väljavahetamine). Selle tulemus oleks tema arvates üleüldine rahulolematus, inimesed, kes kõik elavad ühesugustes kesistes tingimustes ilma iseloomulike erisusteta. Camus kahetseb, et maailmast on kadumas nn tundmatu või võõras. „Ma jumaldan tundmatut, mulle meeldib käia riikides, mis on mulle võõrad,” ütleb ta ja lisab, et probleem tekib siis, kui võõras ja tundmatu tuleb tema juurde.

Allikas: De Standaard

7 commentsOn Prantsuse kirjanik Renaud Camus hoiatab: Euroopas käib teadlik rahvastiku väljavahetamine

 • Avatar

  Kuid eks see on kunstlikult tekitatud rahaga, milleks on Soros ja Mastercard, mis jagab ka lausa nimetuid krediitkaarte (millega oldi vahele jäädud poolas), ning nii tulevad nad kuldketid kaelas ja relvad käes… Euroopasse, ning neil on veel diplomaatiline immuunsus ka kui vaadata neid kohtute episoode karistustest.

  Järjekordne kinnitus et Hitler oli ikka hää miis tegelikult. Polnud ta sugugi mitte hull nagu juudid temast käsu, repressioonide ja rahastamise korras mustavad. Kuid oh ei, seda ei tohi öelda, sest teine võimureziim on… Kui vaadata samas et kes selle kurja on tekitanud ja kes selle kurja juur on, siis ikka see kes on võimul ja keda ei tohi kritiseerida — globalistid-juudid. Pangad, filmitööstus, meedia on nende käsutuses, ning kriitika summutatakse juba eos ja kui vaja siis nn. “ostetakse” ka nn. “vihakõne” seadus.

 • Avatar

  Soovitan lugeda, on Googlest kättesaadav allalaadimiseks, üsna mahukas “Uus maailmakord, kelle kasuks ja juhtimisel”. See on kirjutatud juba 1990ndatel ja sealt saab selge pildi täna toimuvast. Kui seda kümne aasta eest lugesin, siis eriti ei tahtnud uskuda, aga täna näen, et just nii läheb: Euroopas toimub rahvaste väljavahetamine ja nende nüristamine.

 • Avatar
  Leo Viller

  Seoses nende jutukestega troopilise Aafrika põliselanike ekspluateerimisest valgete kolonisaatorite poolt tuleks ikkagi meelde tuletada, et see piirkond oli oma sotsiaalpoliitiliselt arengult muust maailmast ( eriti Euroopast ) sadu või isegi tuhandeid aastaid maha jäänud. Samal ajal – 18. sajandil ei olnud maailmas mitte ühtegi riiki või piirkonda, kus keskmine elanike eluiga oleks ületanud 40 aastat, 21. sajandi algul aga polnud maailmas ainsatki riiki, kus keskmine eluiga oleks olnud alla 40 aasta. Arvake nüüd ära, milline oleks olnud kaasaja aafriklaste eluiga, kui nad poleks näiteks mitte kunagi eurooplastega kokku puutunud

 • Avatar

  Hmm..
  Huvitav, kust tulevad ja kuhu lähevad..
  Kelle koloniaalmaad asuvad Aafrikas? Kes on orjastanud põliselanike omal maal decades? Miks nüüd need koloniaal- ja asumaade põliselanikud tahavad küll enda orjatööst ka kasu saada?

  Kallid koloniseerisid! Te ise olete selle olukorra loonud ja vastute tagajärgede eest! Eesti ei ole ühtegi maad koloniseerinud! Nii et ärge toppige oma kvoodiga enda paska teiste riikide vastutada! Vastutage ükskord ise oma ahnuse eest!!!

 • Avatar

  Uskumatult hea ajupesu on ikka toimunud,sajad miljonid saavad aru mis toimub ja keegi vastu ei hakka.

 • Avatar
  NAZI-PAGAN

  Valgete Genotsiid on fakt! Aga kes seda organiseerib, kes rahastab vasakpoolset poliitikat, ikka Soros, mis rahvusest on Soros, ikka juut. Seda uued uudised ei räägi et tegelikult juudid on juba 2000 aastat valge rassi vastu sõjas olnud. Kristlus mis on täiest sotsialistlik ja internatsionalistlik juudi ideoloogia lõhkus Rooma Impeeriumi, mis oli valgete impeerium, peale seda kui Rooma oli lõhutud lõi juutide nazarene ususekt islami ja selle abil araabia impeeriumi, mis hävitas viimased valged inimesed Põhja-Aafrikast. Katolik kirik (mida juhtisid juudid) hoidis Euroopa taandarengus ja laskis moslemitel valge rassi piire koomale tõmmata. Lisaks juuris kirik välja mitmenaisepidamise, pani inimesi munkadeks ja nunnadeks ja katkuepideemiad olid ka selle taga et kirik ajas teadlasi/arste tuleriidale ja levitas ebateadusi. Samal ajal juutide juhitud islam on propageerinud mitmenaisepidamist ja hoidnud elus teadust. Kui kristluse võim nõrgenes lõid juudid marksismi. Kommunistid tapsid venemaal ja euroopas kümneid miljoneid valgeid, lisaks põhjustasid kommunistid kuubas valgete osakaalu kiire languse, zimbabe kommunistid tapsid valgeid ja hiina kommunistid ajasid valged ärimehed minema. Ja tänapäeval on neomarksism mis hävitab eriti kiirelt valget rassi ja kristlased(paavst ja merkel+brasiilia kirikud kes vihkavad Bolsonarot ja usa Christianity today mis kutsub Trumpi tagandama) teevad marksistidega koostööd. Kritlas3ed-moslemid-kommunistid-sotsid, kõik näiliselt vaenlased aga tegelikult juutide ühine relv valgete vastases sõjas, juut Lenin ütles, kõige parem viis opositsiooni kontrollida on seda ise juhtida.

  • Avatar

   Jah, Eestis olid NKVD tapatalguid teinud töölised eranditult juudid. Samuti Igel Jakobson kelle kätel on verine minevik. Sel lasti surra kõrges vanuses, mitte et oleks kohtupinki tiritud.

   Muide, kas oled sa leidnud kusagilt Uute Uudiste saidist kasvõi ÜHE (1) juute või Iisraeli kritiseeriva artikli? Ma miskipärast pole leidnud mitte ainustki, olgugi et neid olukordi on palju kus on selgelt aru saada et keda noomida. Oh ei! Küll aga leidub selliseid “arvamus” rubriigi artikleid (kelle tellimusel?) mis on hoopis on kiitva iseloomuga juudamaa suunas.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused