Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Prantsuse kohus naisterroristidele kaasa ei tundnud – Jumalaema kiriku õhkimise kavandajad said täie rauaga

-
15.10.2019
Prantsusmaal jõuavad kohtusaalis välja ainult joonistused.
© AFP/Scanpix

Prantsuse kohus mõistis esmaspäeval pikaks ajaks vangi kaks naisterroristi, kes üritasid 2016. aastal õhkida Pariisi Jumalaema kiriku ees autopommi.

See oli esimene kord, kui Prantsusmaal rängimaid kuritegusid menetleva vandekohtu ette astusid islamiterrorismis süüdistatavad naised.

Ines Madani peab vanglas veetma 30 ja Ornella Gilligmann 25 aastat.

Prokuröride sõnul parkisid Ines Madani ja Ornella Gilligmann auto kiriku ette 3-4. septembri öösel ning saatsid äärmusrühmituse Islamiriik (IS) kurikuulsale prantslasest liikmele Rachid Kassimile video, kus nad plaanitava rünnaku omaks võtsid.

Kassimi kahtlustati politseinikest abielupaari võikas mõrvamises nende kodus 2016. aasta juunis. Samuti kahtlustati teda ühe preestri mõrvas. Arvatavalt hukkus Kassim 2017. aasta veebruaris koalitsioonivägede õhulöögis Mosuli lähistel.

Madani ja kolme lapse ema Gilligmann valasid kiriku ette pargitud auto üle diisliga ning proovisid seda läita sigaretiga, kuid see ei läinud korda, sest diisel süttib raskelt.

“Ainult vale kütuse valik viis selle katse nurjumiseni,” ütlesid asja uurivad magistraadid.

Gilligmann vahistati 6. septembril Lõuna-Prantsusmaal, kui ta üritas riigist põgeneda. Madani leiti Pariisi Essonne’i eeslinnas korterist, mis kuulus Amel Sakaoule, kes on samuti kohtu all.

Teda juhendas Samia Chalel, kes oli Madani ja Kassimi vahendaja. Nende sepitsusega oli seotud ka Sarah Hervouet’, kes suhtles Kassimiga läbi krüpteeritud sõnumirakenduse Telegram.

Nad vahistati paar päeva hiljem, kui nad üritasid korterist kööginugadega relvastatult lahkuda. Hervouet pussitas üht politseinikku õlga ja Madani tulistati jalga.

Ilmselt on Prantsuse ühiskond Charlie Hebdo, Bataclani ja Nizza järel kaotanud suure osa oma poliitkorrektsusest, pealegi on islamiterrorismi ohu tõttu pidevalt tänavatel üle saja tuhande politseiniku, sandarmi ja sõjaväelase. (AFP-BNS-UU)