Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Prantsuse kristlike demokraatide juht kohtus Süüria presidendiga

-
13.07.2015
Assad ja Poisson

Sel nädalavahetusel külastas kodusõjas Süüriat Prantsuse parlamendisaadik ja kristlik-demokraatliku partei esimees Jean-Frederic Poisson, kirjutab Le Figaro. Poissoni sõnul on lääneriigid islamistide toetamisega vaid õli tulle valanud ja konflikti ei ole võimalik lahendada, pidamata läbirääkimisi president al-Assadiga.

Laupäeval kohtus Poisson Süüria parlamendi spiikri Mohammad Jihad al-Lahamiga ja pühapäeval president Bashar al-Assadiga. “Ma tulin Süüriasse, et näha oma silmaga siinset tegelikkust, nii et ma saaks Prantsusmaal siinset kriisi puudutavas debatis oma sõna sekka öelda,” teatas Poisson. Eelkõige tundis ta muret Süüria kristliku vähemuse olukorra üle.

Süüria kriisi ei saa Poissoni sõnul lahendada, pidamata otsest dialoogi al-Assadiga. “Stabiilsusel Süürias oleks positiivne mõju tervele regioonile ja Euroopale,” sõnas Poisson.

President al-Assadi sõnul peavad Süüria valitsusväed lahinguid terroristidega, kes ei ohusta ainult Süüriat ja Lähis-Ida, vaid ka Euroopat. Ta kritiseeris lääneriike, kes on al-Assadi väitel sekkunud Süüria siseasjadesse ja näitavad topeltstandardeid võitluses terrorismiga.

Süürias on käinud brutaalne kodusõda alates 2011. aastast. Valitsusväed võitlevad erinevate mässuliste vägedega, sealhulgas Islamiriigi ja al-Qaidaga seotud al-Nusra Rindega. Lääneriigid on seni keeldunud koostööst Süüria valitsusega, püüdes õhurünnakute abil ise Islamiriigi levikule piiri panna. Kodusõja tulemusel on märkimisväärselt kasvanud Euroopat ähvardav immigratsioonilaine.