Prantsuse parlament hääletab islamiäärmusluse vastase eelnõu üle

Maailm,
President Macroni sammud vabariikliku identiteedi kindlustamiseks on esile kutsunud islamistide viha. (Foto: Scanpix)

Prantsuse parlament hääletab teisipäeval äärmuslusevastase eelnõu üle, mis valitsuse hinnangul on vajalik sekulaarse riigikorra tugevdamiseks, kuid kriitikute sõnul õõnestab usuvabadust.

Eelnõu taustal on kolm mullust terrorirünnakut, nende seas koolitunnis prohvet Mohammedi pilapilte näidanud õpetaja Samuel Paty tapmine oktoobris.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uut seadust nimetatakse separatismivastaseks eelnõuks, kuivõrd ministrid kardavad, et islamiäärmuslased loovad kogukondi, mis tõrjuvad Prantsuse sekulaarset identiteeti ja riigikorda, aga ka väärtusi nagu sooline võrdõiguslikkus.

Prantsusmaa on koduks Euroopa suurimale moslemikogukonnale, kuid riiki on alates 2015. aasta jaanuarist tabanud hulk rünnakuid, kus on hukkunud ühtekokku sadu inimesi.

Parlamendi alamkoda peaks eelnõu üle hääletama pärastlõunal, pärast 135 tundi kestnud arutelusid, mille raames tehti eelnõule 313 muudatust.

President Emmanuel Macroni võimuparteil on parlamendis suur enamus, mistõttu on seaduse vastuvõtmine tõenäoline. Tulevatel kuudel arutatakse seda aga ka senatis, mis võib teha uusi muudatusettepanekuid.

Siseminister Gerald Darmanin ütles pühapäeval, et eelnõu “pakub konkreetse vastuse radikaalse islami ideoloogiale, mis on vaenulik väärtuste suhtes, millele vabariik rajati”.

Seadusega võetakse sihikule vihakõne internetis ja isikuandmete jagamine avasektori töötajate kohta, mida võidakse kasutada nende ründamiseks. Samuti nähakse ette trahve või vanglakaristust arstidele, kes kontrollivad tüdrukute süütust.

Riigile antakse senisest suurem voli sulgeda pühakodasid, mis levitavad “teooriaid või ideid, mis viivad viha või vägivallani isiku või isikute suhtes”. Kõige vastuolulisemad on aga paragrahvid, millega karmistatakse tingimusi, mil lapsi koduõppele lubatakse. (AFP-BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused