Prantsuse presidendist sai islami ülikooli sõnastuses “vihakõneleja”

Maailm,
©Scanpix
Al-Azhari islamiülikool Egiptuses.

Egiptuse sunni islami ülikooli Al-Azhar õpetlased mõistsid laupäeval hukka Prantsuse presidendi Emmanuel Macroni sõnavõtu “islami separatismist”, nimetades seda “rassistlikuks” ja “vihakõne” levitamiseks.

Macron avalikustas reedel plaani kaitsta Prantsusmaa ilmalikke väärtusi radikaalse islami eest, kirjeldades islamit üleilmselt “kriisis” oleva religioonina.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ta esitas islamivastaseid valesüüdistusi, mis pole kuidagi seotud selle religiooni põhiolemusega,” teatas Al-Azhari islamiuuringute akadeemia oma laupäeva hilisõhtul tehtud avalduses.

Al-Azhar on üks maailma juhtivaid islamiuuringute keskusi ning Egiptuse kõrgeim sunni islami asutus.

“Taolised rassistlikud avaldused haavavad kahe miljardi moslemi tundeid” üle kogu maailma ning sulgevad tee konstruktiivsele dialoogile,” lisatakse avalduses.

Macron hoiatas ka “vastandühiskonna” tekkimise eest, kus Prantsusmaal elavatele moslemitele kehtivad nende endi reeglid. See on ühiskonnas tohutuks probleemiks saanud.

Al-Azhar teatas, et “islami või teiste religioonide vastu suunatud valesüüdistuste tegemine, selline separatism ja isolatsionism” on vastuolus tegeliku “reaalsusega, mida need usundid kuulutavad”.

Avalduses mõisteti hukka ka need, kes kuritarvitavad või kasutavad “religioosseid tekste halbade eesmärkide saavutamiseks”.

Macron pidas oma kõne 18 kuud enne presidendivalimisi, kus on oodata väljakutseid parempoolsetelt, sest avalikkuse mure Prantsusmaa julgeoleku osas kasvab.

Prantsusmaa on viimastel aastatel olnud sunnitud oma vabariiklikud väärtused üle vaatama, sest paljude arvates ohustab riiki islam, seda tänu mitmetele alates 2015. aastast aset leidnud terrorirünnakutele, mille sihtmärgiks olid ilmalikud vabadused, nagu näiteks sõnavabadus.

Macron pidas oma kõne nädal aega pärast seda kui üks mees haavas lihunikukirvega kahte inimest ajakirja Charlie Hebdo endise Pariisi toimetuse hoone ees, mille valitsus “islamiterrorismina” hukka mõistis.

Neljapäeval väljendas Azhari suurimaam Ahmed al-Tayeb “suurt viha” mõningate lääneriikide ametnike termini “islamiterrorism” kasutuse üle, kes ei mõtlevat selle tagajärgedele.

Ta säutsus, et sellised mõisted on “solvang” usule ja selle järgijatele ning hoiatas ametnikke, avaliku elu tegelasi ning intellektuaale selle kasutamise eest.

Islamiülikooli rünnak Prantsusmaa riigipea vastu näitab, et see religioon kavatseb jõuliselt Euroopasse ja kristlikku kultuuriruumi tungida. (AFP-BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused