Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Prantsuse võimud sulgevad õpetaja tapmisega seoses Pariisi mošee

20.10.2020
Suletav Pantini mošee.
© Scanpix

Prantsuse võimude teatel suletakse õpilastele prohvet Muhamedi pilapilte näidanud õpetaja tapmisega seoses üks Pariisi eeslinna mošee.

Pariisi kirdepoolse tiheda asustusega Pantini eeslinna mošee levitas Facebookis mõni päev enne õpetaja Samuel Paty jõhkrat tapmist videot, mis oli suunatud ajalootunnis õpilasi väljendusvabaduse üle arutlema ärgitanud õpetaja vastu, ütles juurdlusele lähedane allikas.

Siseministeeriumi teatel suletakse 1500 koguduseliikmega Pantini mošee kolmapäeva õhtul kuueks kuuks.

Siseminister Gérald Darmanin, kes oli esmaspäeval tõotanud, et võimud ei anna “vabariigi vaenlastele” hetkekski hingetõmbeaega, tegi kohalikele võimudele ülesandeks mošee sulgeda.

47-aastast ajalooõpetajat Patyd rünnati reedel Pariisist 40 kilomeetrit loodes Conflans-Sainte-Honorine’is teel koolist koju. Tal raiuti pea maha.

Paty tapja, 18-aastase tšetšeeni päritolu Abdullah Anzorovi telefonist leiti õpetaja foto ja sõnum, milles politsei poolt maha lastud nooruk mõrva omaks võttis.

Mõrvale eelnes raevukas internetikampaania Paty ja tema kooli vastu. Seda juhtis ühe tüdruku isa, kes süüdistas õpetajat pornograafia levitamises, sest ühel karikatuuril oli prohvet Muhamed alasti.

Kooli sõnul andis Paty õpilastele võimaluse tunnist lahkuda, kuid pahameeletormi see ära ei hoidnud.

Pantini mošee jagatud video üles laadinud isa on politsei poolt kinni võetud. Kokku on juhtumiga seoses kinni peetud 15 inimest.

Mošee esindaja M’hammed Henniche ütles, et tema ei jaganud videot mitte pilapiltide pärast tekkinud pahameele õigustamiseks, vaid sellepärast, et õpetaja tegi tunnis vahet moslemitel ja teistel lastel.

AFP – Baltic News Service