Prantsusmaa avaliku elu tegelased näevad antisemitismi peamise levitajana islamit

Maailm,
- Updated
Iisraeli lipp
©Reuters/Scanpix
Iisraeli lipp

Juba mõnda aega tunnistavad nii juudiorganisatsioonid kui ka Euroopa peavoolumeedia, et juudivastasus ei lähtu enam sedavõrd äärmusparempoolsete kui just islamikogukonna poolt.

Prantsusmaal allkirjastas rohkem kui 300 avaliku elu tegelast manifesti, millega mõisteti hukka uue antisemitismi ilmingud, mille tunnuseks on islamiäärmuslus, vahendab ERR. Pöördumine avaldati pühapäeval ajalehes Le Figaro.

“Me nõuame, et võitlus selliste antisemitismi ilmingutega saaks kogu riigi ühiseks eesmärgiks, enne kui Prantsusmaa pole enam Prantsusmaa,” kirjutatakse avalduses muu hulgas.

Sellele on teiste seas alla kirjutanud näiteks ekspresident Nicolas Sarkozy ja näitleja Gerard Depardieu.

Pöördumises tuuakse vägivalla ühe põhjusena välja islamiäärmusluse kasvu vaestes linnaosades ja meedia probleemist vaikimise.

Prantsusmaa rohkem kui poolemiljoniline juudikogukond on Euroopa suurim. Samas on just seal ja samuti ka Rootsis kasvanud Iisraeli lahkujate hulk, sest kuigi Prantsusmaal loovad juudid väidetavalt omakaitsesalku, eelistavad nad laste nimel sõita elama juudiriiki.

15. märtsil teatas ka Saksa vasakpoolne liberaalne ajakiri Tagesspiegel, et Berliinis registreeritud antisemiitlike kuritegude arv kahekordistus ajavahemikus 2013-2017. Teises raportis seadis antisemitismi erikomisjon kahtluse alla selle, nagu oleks rünnete taga äärmusparempoolsed, leides, et need lähtuvad pigem Lähis-Ida sisserändajatest.

Islami kui religiooni antisemitismi taga on suuresti moslemite solidaarsus palestiinlastega, kelle omariiklusest ilmajäämist seostatakse sageli juudiriigi tekke ja tema agressiivse poliitikaga oma maa kaitsel.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused