Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Prantsusmaa on piirangute rakendamisel hädas allumatute migrandikogukondadega

-
25.03.2020
Prantsusmaa on täis võõrastest kultuuridest pärit migrante, kellele on allumatus võimudele üks põhimõtetest. Pilt on illustratiivne.
© Reuters/Scanpix

Pariisi politsei on hädas koroonaviirusest tingitud karantiini tagamisega nn no-go piirkondades, kus elavad peamiselt immigrandid.

Põhja-Pariisi Saint-Denis eeslinnas ignoreerivad elanikud karantiini, paljude arvates on lood koroonaviirusest ja pandeemiast valgete leiutis migrantide ahistamiseks. „Nad ei saa millestki aru,“ rääkis üks politseinik ajalehele Le Temps. „Paljud väidavad isegi, et viirus on väljamõeldud selleks, et valged saaksid neid tänavalt ära ajada.“

Saint-Denis’s elab umbes 110 000 inimest. Enamik kohti on seal praegu suletud, kuid paljud inimesed jalutavad endiselt tänaval, et näidata karantiinikorralduse vastu üles avalikku põlgust. Le Temps’i ajakirjanikule jäi silma kaubanduskeskuse ette kogunenud mustanahaliste teismeliste kamp, keda üks looritatud mosleminaine noomis ja koju minema sundis. Teine seltskond arutas valjuhäälselt, kuidas võltsida dokumente, mida kõik inimesed praeguses olukorras kogu aeg kaasas peavad kandma.

Prantsusmaa valitsus on tulnud välja rangete meetmetega koroonaviiruse ohjamiseks ja ilma mõjuva põhjuseta karantiini rikkumise eest on trahv 135 eurot. Möödunud nädalal oli Prantsusmaa siseministeeriumi teatel väljastatud juba 4095 trahvi. Politsei sõnul on kõigi immigrantide kontrollimine võimatu, seega püütakse kuidagimoodi tagada, et nad püsiksid vähemalt karantiinis. Kuid probleemiks ei ole mitte ainult immigrantide käitumine ja valitsuse korralduste ignoreerimine, vaid ka tõsiasi, et politsei pelgab nendega konflikti sattumist ja ise nakatumist.

Paljud immigrandid küll kannavad kaitsemaski, kuid ühe kohaliku sõnul on need maskid kõik varastatud haiglatest ning apteekidest. Ilmselt jätkub Saint-Denis’s ka ebaseaduslik uimastikaubandus. „Me ei anna alla,“ ütles politseinik ajalehele. „Kuid me teame väga hästi, kus need inimesed elavad, kuidas nad elavad ja ka seda, et rangetele reeglitele allumine on nende jaoks võimatu.“

Konservatiivne kirjanik ja ajakirjanik Eric Zemmour kutsus president Emmanuel Macroni üles rakendama immigrantide ohjamiseks veelgi rangemaid meetmeid, kuna vastasel korral ähvardab riik langeda kaosesse.

Möödunud nädalal telesaates esinedes ütles Zemmour, et praegu ei ole küsimus mitte veenmises, vaid sundimises. Ta lisas, et praegune olukord on paratamatu tagajärg nii suures mahus erinevatest kultuuridest ja teistsuguste väärtushinnangutega inimeste kokku toomisele. Prantslased alluvad korraldustele, kuna nad mõistavad, et need on tehtud üldise hüvangu nimel. Immigrandid aga lihtsalt kasutavad olukorda enda huvides ära.

Allikas: Voice of Europe