Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Prantsusmaa president Emmanuel Macron sörgib populaarsuse allakäigutrepil, olles järele jõudmas oma eelkäijale

11.02.2020
President Macroni ebapopulaarsuse põhjuseks on ilmselt tema liiga püsti tõstetud nina. Pilt on illustratiivne.
© EPA/Scanpix

Hiljuti avaldatud arvamusküsitluse kohaselt on Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni toetus langenud tema ametiaja madalaimale tasemele.

Le Figaro vahendab uuringufirma Kantar-One Point’i läbiviidu küsitlust, mis näitab, et prantslaste usaldus oma riigipea vastu kahaneb jätkuvalt. Möödunud aasta septembriga võrreldes on Macron kaotanud toetust 8 protsendi võrra ja nüüdseks toetab teda vaid 24% valijatest. Kui selline olukord peaks jätkuma, võib Macronist saada kõige madalama toetusega Prantsusmaa president läbi aegade. Seni on seda tiitlit hoidnud Macroni eelkäija François Hollande, keda toetas tema presidendiaja lõpus vaid 22% valijatest.

Le Figaro sõnul võib Macroni kehva tulemuse üheks peamiseks põhjuseks olla paljude teda seni toetanud paremtsentristide taandumine. Lisaks on tekitanud kogu riigis rahuolematust ja ärevust Macroni pensionireform. Jaanuaris avaldatud Elabe arvamusküsitluse kohaselt leiab 61% prantslastest, et president peaks võtma arvesse laialdasi proteste ja pensionireformi tühistama.

Ka Euroopas on suhtumine Macroni üha vastuolulisem. Möödunud aasta septembris pahandas Macron oma väljaütlemistega poolakaid, kui soovitas Prantsuse kliimaaktivistidel minna protesteerima Poola, kuna 80% Poola energiast sõltub kivisöest. Lisaks on Macron pidanud korduvalt Poolale loenguid nn euroopalike väärtuste teemal ning kritiseerinud koos teiste Euroopa liidritega Poola kohtureformi.

Allikad: APNews, Euractiv, Voice of Europe