Prantsusmaa sisserändajate linnaosas tuli jõukude arveteklaarimise tõttu kolida kohalik kool teise kohta

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Dijoni linna tänavatel kestis tšetšeenide ja põhja-aafriklaste omavaheline vägivaldne arveteklaarimine mitu päeva

Prantsusmaal Nîmes’i linnas tuli võimudel viia kohalik kool teise piirkonda, sest kooli ümbruses tegutsevad narkodiilerid kasutasid omavahelistes kokkupõrgetes väidetavalt sõjaväe tasemel tulirelvi.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Georges Bruguier’ algkool asub Chemin bas d’Avignon’i piirkonnas, mis on tuntud kui marginaalse rahvastikuga asustatud linnaosa. Ajalehe Le Parisien andmetel toimub Chemin bas d’Avignon’i piirkonnas pandeemiline narkootikumidega kauplemine. Ühe kohaliku politseiniku sõnul oldi sunnitud õpilased mujale kolima pärast seda, kui kooli territooriumile tungisid kahtlased isikud ja direktor pidi lülitama sisse alarmi, vahendab VOE.

„Tänu sellele saame tagada laste ja perede turvalisuse,“ ütles linnavalitsuse esindaja. „Lasteaia lapsed ei tajunud eriti mingit ohtu, kuid algkoolilapsed, vanuses kuus kuni kaksteist, olid relvastatud sissetungialarmi pärast mures.“

Möödunud nädalal tulistati kooli piirkonnas surnuks 20-aastane isik. Politsei sõnul oli tegemist ilmselt gängide omavahelise arveteklaarimisega. Kohalikud elanikud on aga pideva tänaval toimuva vägivalla tõttu meeleheitel ja mitmed neist tunnevad, et riik on nad hätta jätnud.

Tegemist ei ole esimese korraga, mil kohalikud prantslased tunnevad puudust riigi toest. Sellest on korduvalt rääkinud Pariisi elanikud, kelle linnaosad on üleujutatud migrantidega ja kus tänavatel valitsev vägivald ning narkokuriteod on väljunud kontrolli alt.

Prantsusmaa nn no-go piirkonnad on muutunud reaalsuseks aga üle kogu riigi. Tänavatel valitsevad ja jagavad omavahel maid narkogängid ning etnilised gängid. Hiljuti väljus näiteks olukord kontrolli alt Dijon’s, kus tšetšeenide ja põhja-aafriklaste omavaheline vägivaldne arveteklaarimine tänavatel kestis mitu päeva.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused