Prantsusmaa tahab EL-i riikidelt lisavägede saatmist Saheli – oma armee valvab kodutänavatel islamiste

Maailm,
©Reuters/Scanpix
Prantsuse sõdurid Barkhane operatsioonil.

Prantsusmaa hakkas paluma Euroopa riikidelt eriväelaste saatmist Malisse ja teistesse Saheli regiooni riikidesse, et tugevdada kohalikke relvajõude džihadistide vastu.

Prantsusmaa eesmärk on kohalike sõdurite väljaõppe parandamine ning Prantsuse Barkhane sõjaoperatsiooni vabastamine muudest kohustustest, et operatsioonis osalevad 4500 sõjaväelast saaksid keskenduda võitlejate tabamisele ja rünnakute ennetamisele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seni on palvele vastu tulnud vaid Eesti. Riigikogu andis mullu kaitseväele loa osaleda operatsioonil kuni 50 sõduriga, kuid nüüd soovib kaitseministeerium luba saata kuni 95 sõdurit. “Kõnelusi peetakse mitmete riikidega,” ütles allikas Prantsuse valitsuselt AFP-le.

Prantsusmaa tahab tugevdada Mali, Burkina Faso, Mauritaania, Tšaadi ja Nigeri relvajõude, enne kui oma sõdurite arvu vähendama hakkab. Pariis soovib missiooni rohkem üle anda Aafrika Liidu vägedele.

Uute Uudiste andmetel on Prantsusmaa soovi taga ka see, et riik ei suuda ise piirkonda, kus tal on suured majandushuvid, piisavalt sõjaväge paisata, sest sel Euroopa suurriigil on oma tänavatel pidevalt umbes 10 000 sõdurit, lisaks veel ka umbes 90 000 sandarmit ja politseinikku. See on tingitud ülisuurest terroriohust ja pingetest seoses riiki kuhjunud suurte moslemikogukondadega.

Esmaspäeval ja teisipäeval hukkus Burkina Faso piiri lähistel rünnakutes kahe sõjaväelaagri vastu vähemalt 38 Mali sõdurit. Džihadistid võtsid kaasa suure koguse relvi, laskemoona ja muud varustust, enne kui Mali eriväed Prantsuse sõjalennukite ja kopterite toel vasturünnakule asusid.

Eelmisel laupäeval korraldati Burkina Faso põhjaosas kolm rünnakut külade ja armeeüksuse vastu. Hukkus 17 inimest, sealjuures üks sõdur.

“Euroopa kohal ripub kaks Damoklese mõõka: terrorism ja inimröövid, kuid samuti ebaseaduslikud migrandid, kuna paljud (neist) reisivad läbi nende piirkondade,” ütles juunis Prantsuse kaitseminister Florence Parly.

Prantsusmaa tahab moodustada Sahelis rahvusvahelist erioperatsioonide ühendsihtjõudu (CJSOTF), mis tegutseks Prantsuse väejuhatuse all.

“Üks peamistest mõjudest, mida me loodame, on tuua kohalikele vägedele värsket energiat,” sõnas Prantsuse armeeallikas.

Saheli armeed on halvasti varustatud ning paljud sõdurid lahkuvad sõjaväest omavoliliselt. (AFP-BNS-UU)

2 commentsOn Prantsusmaa tahab EL-i riikidelt lisavägede saatmist Saheli – oma armee valvab kodutänavatel islamiste

 • Avatar

  Kurvastab mõnede isikute (peamiselt wannabee militaristide) sinisilmne hõiskamine, et lähme sinna ja kogume kogemusi ja “pealegi prantsud maksavad”. Vot just nii moodi kõlab reaalne rassism. Inimene ei saa/ei taha aru saada, et need seal sõdivad/kaklevad/tapavad teineteist olenemata sellest kas välismaised sõdurid seal on või ei ole. Sellise “hüüdmisega” soovitakse halba eelkõige oma sõduritele (kes langevad olles okupandid võõral maal) oma rahvale sest need seal hakkavad nüüd vihkama ka meid – mitte ainult sõdureid aga TERVET RAHVAST ja annavad endist parima, et SAATA siia oma võitlejaid kes siin sõdima hakkavad.
  Teisest küljest soovitakse halba aga kohalikele elanikele – mitte Euroopa päritoluga finantshaid kelle huvides see ja kõik teised sellised sõjad tehakse just soovivad, et kõigil oleks halb ealda. Sest kui seal peaks elu heaks minema siis äkki hakkavad veel iseseisvalt elama ja kihtavad need pankurid ja nende käsutäitjad sõjardid minema.
  Hetkel aga saavad nad kasu lausa kahelt rindelt – esmalt lüües sassi sealse elukorralduse röövivad nad sealseid aborigeene ja saavad sealt raha. Teisalt saavad nad raha meie käest – ostame ju relvi ja varustust neile kuuluvatest firmadest. Kui keegi hukkub või saab vigastada siis JÄLLE teenivad raha need pankurid. Ja kirsikeseks tordil – tekitavad ka meile siia oma “kolmanda maailma” kus valitseb vaesus ja viletsus, ning meie rahvas väheneb, sest valget eurooplast on RASKEM KONTROLLIDA kui mitte just “kõige tervemat pliiatsit” seal kuskil Aafrikas.
  Selles kontekstis soovitan kõigil üle lugeda ühe artikli kes vähegi inglise keelt mõikab:
  https://europeansworldwide.wordpress.com/2019/09/21/still-deceiving-yourself-that-population-replacement-is-a-conspiracy-theory/

 • Avatar

  Hillar Viksile. Siis tuleb mõni mees sealt ja praktiseerib püha sõda ka siin. Kas nii? Äkki juhtute teie talle siis ette jääma? Malemängus pole ma suurem asi, aga mõned käigud oskan siiski ette mõelda.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused