Prantsusmaal algas kohtuprotsess islamistide üle, mis puudutab ka Eestit

Maailm,
©Scanpix
Selle autoga tapeti 86 inimest ja 434 said viga.

Aastate eest toimus Prantsusmaal terrorirünnak, mis puudutas ka Eestit, sest seal hukkus kaks meie kodanikku. Kohtuveskid hakkasid jahvatama kuus aastat hiljem.

Pariisis algas esmaspäeval kohus 2016. aasta Nice’i terrorirünnaku kaheksa kaasosalise üle.  Kohtuprotsess kestab vähemalt 16. detsembrini.

Islamiäärmuslane kihutas 14. juulil 2016 veoautoga tuhandete Nice’i kaldapromenaadil rahvuspüha tähistavate inimeste sekka ja tappis neist 86.

Ründaja enda, 31-aastase tuneeslase Mohamed Lahouaiej-Bouhleli lasi politsei maha, aga Pariisis astub kohtu ette seitse meest ja üks naine, keda süüdistatakse tapja kavatsustest teadlik olemises ning tema toetamises logistika ja relvadega.

Nice`i rünnakus hukkunute seas oli ka kaks Eesti kodanikku ning veel kaks Eesti kodanikku ja üks Eesti resident, kes on Vene Föderatsiooni kodanik, said vigastada ja viidi haiglaravile, kirjutab Vikipeedia. Nendeks olid Narvast pärit Tatjana Muhamedova ja Tallinna noormees Rickard Kruusberg (21), kes osales seal peetud innovatsiooniakadeemias.

Kuna neil aegadel ei tohtinud massirännet kritiseerida, siis hukkunud Eesti inimest räägiti nii riigi kui meedia tasemel väga vähe, mistõttu võib öelda, et nende traagiline saatus vaikiti suuresti poliitkorrektselt maha, nagu ka Prantsusmaale ravile jäänud inimeste probleemid. (BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused