Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Prantsusmaal protestisid inimesed lesbipaaride kunstliku viljastamise vastu, oponendid algatasid kähmluse

31.01.2021
Meeleavaldusel. (Foto: Scanpix)

Prantsusmaal avaldas laupäeval mitu tuhat inimest meelt seaduseelnõu vastu, mis lubaks lesbipaaridel kasutada kunstliku viljastamise võimalust.

Suurim meeleavaldus eelnõu vastu korraldati Angers’is Lääne-Prantsusmaal, kus tänavatele tuli umbes 900 inimest. Sama palju inimesi avaldas linnas meelt ka eelnõu poolt.

Gruppide vahel puhkesid ka väiksemad kähmlused, ametnike sõnul peeti kinni kaks inimest.

Väiksemad rahvakogunemised korraldati ka teistes linnades ja La Défense’i ärirajoonis Pariisist läänes.

Rennes’is puhkesid kähmlused umbes 250 eelnõu vastase ja 600 pooldaja vahel, kes üritasid vastaste seaduslikult korraldatud meeleavaldust laiali ajada.

Politsei kasutas veekahurit ja pisargaasi, et eelnõu vastaste protestiaktsiooni kaitsta.

“See on esimest korda, kui Rennes’is on olnud meie vastu selline vägivallapuhang,” ütles Hubert des Minières organisatsioonist Manif Pour Tous, kes meeleavalduse korraldas.

Kolm inimest peeti kinni, teatas kohalik politsei Twitteris.

Prantsuse valitsus on esitanud seaduseelnõu, mis lubaks kõigil naistel kasutada meditsiiniliselt assisteeritud sünnitamise võimalust.

Seadus läheb teisele lugemisele Prantsuse senatis 2. veebruaril.

Manif Pour Tous teatas, et korraldavad uue meeleavalduse pühapäeval Pariisis tervishoiuministeeriumi ees. Rühmitus kaitseb traditsioonilisi pereväärtusi ja üritas ebaõnnestunult takistada samasooliste abielu legaliseerimist 2013. aastal. (AFP-BNS)