Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Prantsusmaal sai uues terrorirünnakus surma 84 inimest

14.07.2016
1468538418129

Prantsusmaa kaguosas Nice´i linnas sõitis neljapäeva hilisõhtul rahvuspüha tähistajate sekka veomasin, surma sai vähemalt 84 ja vigastada sadakond inimest, teatasid võimuesindajad ja meediakanalid.

Võimude hinnangul võis tegemist olla tahtliku rünnakuga, kuid esialgu puuduvad mingisugused kindlamad andmed. Ühtlasi soovitati inimestel kodudes püsida.

Sündmuskohale kiirustas hulgaliselt kiirabi- ja politseibrigaade.

Telekanali Al-Jazeera info kohaselt lasti autojuht maha. Räägitud on ka tulevahetusest, kuid samal ajal leidis aset ka ilutulestik, mida võidi tulistamiseks pidada.

Uudisteagentuuri AFP ajakirjaniku kirjeldusel sõitis valge veomasin Promenade des Anglaisi alleel suure kiirusega rahva sekka Negresco hotelli juures ja jätkas liikumist hea hulk maad.

“Nägime inimesi pihta saamas ja igasuguseid tükke lendamas,” kirjeldas ajakirjanik.

Linnapea Christian Estrosi kirjutas oma Twitteri kontol, et ilmselt on hukkunud kümneid inimesi ja kutsus üles inimesi kodudes püsima.

Prantsusmaa president Francois Hollande teatas juhtunust kuuldes, et naaseb viivitamatult pealinna Pariisi. President oli eravisiidil riigi lõunaosas asuvas Avignoni linnas.

Valge Maja teatas, et Ühendriikide presidenti Barack Obamat on Prantsusmaal juhtunust informeeritud.

“Presidenti hoitakse Prantsusmaa sündmustega kursis ja ta jälgib arenguid suure tähelepanuga,” ütles julgeolekunõukogu eestkõneleja Ned Price.

Hollande oli veel päeval lubanud, et üleriigiline eriolukord, mille Prantsusmaa kehtestas pärast eelmise aasta novembris Pariisis aset leidnud terrorirünnakuid, tühistatakse veel sel kuul. Hollande ütles rahvuspühal esinedes, et 13. novembri rünnakute järel rakendatud eriolukorda ei pikendata 26. juulist kaugemale, kuna mais võeti vastu Prantsusmaa julgeolekut tugevdav seadus.

Hollande kuulutas eriolukorra välja 13. novembri õhtul pärast terrorirünnakuid, mis nõudsid 130 inimese elu. Parlament pikendas eriolukorda kolm korda, nii et see hõlmas ka jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri ja jalgrattavõistlust Tour de France.

Veoautopommi võimalikest rünnakutest räägiti juba mõni aega tagasi, kuid nagu näha ära ei õnnestunud seda hoida. Hollande tegevus terrorismi ohjeldamisel ei ole kandnud vilja, riik on praktiliselt sõjas islamiäärmuslusega ja tuleks astuda resoluutseid samme sellevastases võitluses.

AFP-BNS-UU