Prantsusmaal Roueni eeslinna kirikus lõikasid islamistid preestril kõri läbi ja võtsid pantvange

France Hostage Taking

Prantsusmaa põhjaosas Roueni eeslinna kirikus, kus nugadega relvastatud mehed võtsid inimesi pantvangi, sai surma preester, teatas politseiallikas teisipäeval.

Prantsuse siseministeeriumi teatel on kaks Saint-Etienne-du-Rouvray kiriku pantvangivõtjat “neutraliseeritud”. Pantvangikriisis hukkus vaimulik, üks pantvang “vaagub elu ja surma vahel”, lisas ministeerium. Sündmuspaigal viibivad kiirabiautod, julgeolekujõud on kiriku sisse piiranud.

Pantvangidraama motiivid ei ole veel selged, kuid Pariisi prokuratuuri teatel on juhtum antud uurida terrorismitõrjekohtunikele.

Rouenist pärit president François Hollande ja siseminister Bernard Cazeneuve on teel sündmuskohale, teatasid presidendi kantselei ja siseministeerium.

Prantsuse võimude teatel vahistati Pariisis 24-aastane Alžeeria IT-tudeng Sid Ahmed Ghlam, keda kahtlustatakse oma autost surnult leitud naise mahalaskmises ning kirikurünnaku kavandamises. Prokuratuuri teatel leiti vahistatu kodust Al-Qaedat ja Islamiriiki puudutavaid dokumente, väidetavalt oli tudeng seoses kirikurünnakuga ühenduses Süürias viibiva arvatava pühasõdalasega.

Üks Prantsusmaal kirikut rünnanud meestest oli politseile hästi teada, talle oli juba esitatud terrorismisüüdistus ja ta oli lastud kautsjoni vastu vabadusse, teatasid teisipäeval uurimisele lähedalseisvad allikad.

Mees oli muu hulgas üritanud 2015. aastal kahel korral reisida Süüriasse, et liituda seal sunniitliku äärmusrühmitusega Islamiriik (IS).

Tunnistajate sõnul oli ta juba varem ähvardanud kirikut rünnata.

“Me teadsime, et ta tahtis Süüriasse sõita,” ütles 60-aastane naaber.

Pärast kautsjoni vastu vabastamist kandis ta elektroonilist jälgimisseadet, mis võimaldas politseil tema asukohta igal ajal kindlaks teha.

Prantsuse peaminister Manuel Valls väljendas teisipäeval õudust “barbaarse kirikurünnaku” üle, milles hukkus vaimulik.

“Kogu Prantsusmaa ja kõik katoliiklased on haavatud. Me peame vastu,” edastas valitsusjuht Twitteris.

BNS

Foto: AP / Scanpix

Kommentaarid