Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

President Biden pahandab oma uue idasõbra peale, kellele ta reetis oma liitlased 

-
28.07.2021
USA ja Venemaa tippkohtumine Genfis – ehk sai Ukraina reetmine alguse sealt?
© Scanpix

Venemaale gaasitransiidi avamisega hinnalise kingituse teinud ning liitlasi Ukrainat ja Poolat reetnud USA president Joe Biden on nüüd kuri oma uue sõbra peale, kes on varem maailmale tuhandeid kordi tõestanud, milline agressor ta on.

USA president Joe Biden süüdistas teisipäeval oma Vene ametivenda Vladimir Putinit püüetes härida 2022. aasta kongressi valimisi väärinfo levitamisega.

“Vaadake, mida Venemaa teeb juba 2022. aasta valimiste osas ja väärinfoga,” ütles Biden, külastades Washingtoni lähedal riikliku luuredirektori bürood. Ta viitas informatsioonile, mida ta saab igapäevaste ülevaadete kaudu. “See on meie suveräänsuse puhas rikkumine.”

Ta kritiseeris ka Putinit. Putinil on “reaalne probleem, ta istub majanduse otsas, millel on tuumarelvad ja ei midagi muud”, ütles Biden. “Ta teab, et ta on suures jamas, mis teeb teda minu arvates veelgi ohtlikumaks.”

USA president väljendas ka muret üha sagenevate küberrünnakute pärast, seal hulgas lunavara kaudu.

Ühendriigid korraldavad vahevalimised 2022. aasta sügisel, mil vakantsed on kõik kohad esindajatekojas ja kolmandik senatis. Valge Maja on korduvalt kutsunud Venemaad astuma samme lunavararünnakute vastu, mida korraldatakse sellest riigist.

Biden ei tundu arugi saavat, kui suured võimalused avas ta Venemaa jaoks, tühistades Donald Trumpi kehtestatud sanktsioonid gaasijuhtmele Nord Stream 2 – lisaks sellele, et Putin saab mõjutada Lääne-Euroopat energeetikasurvega, annavad Gazpromi täiendavad tulud Venemaale võimaluse täiustada  oma kõbervõimsusi.

Nüüd tuleb Bidenil arvestada, et Kremli madu, keda ta liitlaste reetmise hinnaga äsja toitis, keerab talle endale ümber kaela. Kremli huvi USA-s toimuva vastu ei piirdu konkreetselt Trumpi või Bideniga, Venemaa tahab mingil määral kontrollida kogu USA ja Lääne ühiskonda, ja Biden avas talle uued uksed, reetes ka Ukraina, kus tema poeg Hunter teenis ohtralt korruptiivset raha.