Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

President Bideni ajal on USA-sse saabunud üle kümne miljoni illegaali, kulud massirände tagajärgedele võivad tõusta kuni poole triljoni dollarini

-
21.11.2023
Nii nad karavanidena tulevadki…
© Scanpix

Ameerika Ühendriikide viimaste aastate katastroofiline immigratsioonipoliitika võib minna maksumaksjale maksma enam kui 450 miljardit dollarit. Nii selgus USA esindajatekoja sisejulgeolekukomitee raportist.

USA siseminister Alejando Mayorkas tunnistas hiljuti, et 2023. aastal on ületanud USA lõunapiiri 2,4 miljonit migranti, kellest 600 000 on kadunud seitsme tuule poole ja ametnikel puudub nende kohta teave. Joe Bideni administratsioon on lasknud Ameerika Ühendriikidesse viimase kolme aasta jooksu üle kümne miljoni illegaali.

Raportis tuuakse välja, kuidas Mayorkase põhjustatud migratsioonkriisi tõttu kulub Ameerikas iga päev miljoneid dollareid maksumaksja raha illegaalide erakorralisele arstiabile, majutusele, eluaseme- ja peavarjutoetustele ning korrakaitse tagamisele.

Raportis välja toodud kalkulatsioonid toetuvad immigratsiooniuuringute keskuse andmetele, kus on arvutatud kokku Mayorkase immigratsioonipoliitika kulud maksumaksjale. Nende arvutuste kohaselt võivad kulud tõusta kuni poole triljoni dollarini.

Raportist nähtub ka, et illegaalse immigratsiooni koormus USA majandusele oli 2022. aastal 150 miljardit dollarit. Ebaseadusliku rändega seotud föderaalsed, osariiklikud ja kohalikud kulud olid umbes 182 miljardit dollarit, samas kui illegaalid ise tõid maksudena tagasi vaid 31 miljardit dollarit.

„Ebaseaduslikult riiki sisenenud migrandid toovad maksudena riigile tagasi vaid väga väikese osa kuludest, ülejäänu langeb Ameerika kodanike ja seaduslike residentide õlule,“ seisab raportis.

Esindajatekoja sisejulgeoleku komitee esimehe Mark Greeni sõnul toob raport julma detailsusega esile, milliseid meeletuid summasid kulutavad USA maksumaksjad iga päev rändele. „Seda nii väikestes piiriäärsetes linnakestes kui ka suurlinnades nagu New York,“ ütles Green.

Allikas: The National Pulse