President Donald Trumpi karmid tollitariifid viisid õiglasemate lepeteni Euroopa Liiduga

Maailm,
©AP/Scanpix
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja USA president Donald Trump.

Kaubandussõdade eesmärk pole alati teistele “ära teha”, vaid üsna sageli hoopis senised lepped üle vaadata.

Peavoolumeedias on jäänud üsna tähelepanuta uudis selle kohta, et USA president Trump ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker sõlmisid pingeid kogunud Euroopa ja USA kaubandussõjas omamoodi rahu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Portaal Breitbart vahendab, et möödunud nädalal kandis president Trumpi Euroopa-suunaline agressiivne kaubanduspoliitika vilja ja Juncker nõustus alustama tööd USA tööstuskaupade importtollidele kaotamiseks. Seda tingimusel, et ka USA on valmis astuma samasuguse sammu.

Organisatsiooni Job Creators Network tegevjuht Alfredo Ortizi sõnul aitaks see palju kaasa turgude kasvule just väikeettevõtjate jaoks, kes praegu on hädas EL-i kehtestatud kõrgete tollitariifidega – need on Maailma Kaubandusorganisatsiooni (WTO) andmetele ligi 40% kõrgemad kui USA poolt kehtestatud tariifid.

Ühtlasi avaneks USA tarbijatel võimalus osta Euroopas toodetud kaupu odavamalt, mis jätaks neile kätte rohkem raha ja see omakorda soodustaks USA majandust. Väidetavalt on Juncker lubanud ka, et Euroopa hakkab importima USA-st rohkem sojaube ja gaasi.

Uus kaubanduslepe EL-i ja USA vahel oleks vabam ja ausam ja Ortizi arvates oleks olnud pea võimatu saavutada seda ilma Trumpi karmi taktikata. Ehkki Trumpi kriitikutel oli õigus selles osas, et tollitariifid toimivad maksudena tarbijatele ja väikeettevõtetele, ei osanud nad aru saada, et niisugune lühiajaline pigistamine oli vajalik pikaajaliste kasulike kaubanduskokkulepete saavutamiseks ja imporditollide võrdsustamiseks.

Allikas: Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused