Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

President Donald Trumpi vanemnõunik Stephen Miller selgitab, milline näeb välja Ameerika süvariik

-
07.10.2019
President Donald Trumpi vanemnõunik Stephen Miller.
© Reuters/Scanpix

President Donald Trumpi vanemnõunik Stephen Miller andis möödunud nädalavahetusel eksklusiivse intervjuu Sirius XM125 raadiokanalile, milles avalikustas nn süvariigi olemust.

Tema sõnul on süvariigi näol tegemist jõududega, mis on utsitanud demokraate tagant alustama Trumpi tagandamisprotsessi. „Tagandamise katset võib mõista kui seaduslikku mässu demokraatlikult valitud presidendi vastu ning kongressi äärmusvasakpoolsed töötavad selle illegaalse mässu jõustamiseks käsikäes süvariigi saboteerijatega ja nende liitlastega meedias,“ ütles Miller.

Tema sõnul koosneb süvariik seltskonnast igipõlistest bürokraatidest, kes on imbunud föderaalvalitsusse ja keda ei ole võimalik vallandada ega minema saata.

„Või vähemalt ajalooliselt ei ole seda olnud võimalik teha, peamiselt ekslike avaliku teenistuse seaduste tõttu. Nemad arvavad, et nad teavad teistest paremini, et nad teavad valijatest paremini, kuidas tuleb riiki juhtida. Praegusel hetkel hoiab süvariik käes nuga, mis on suunatud Ameerika demokraatia suunas ja just seda näetegi te päevad läbi oma teleekraanidelt, loete ajalehtedes, internetis, ühes nende nn vilepuhujatega, kes tegelikult on muidugi vihased ja raevust pakatavad bürokraadid ning kelle eesmärk on võtta ametist maha Ameerika Ühendriikide president. Selleks kasutavad nad ebaseaduslikul ja sobimatul moel vilepuhuja õiguste kaitse seadust,“ selgitas Miller saates.

Miller rääkis, et Trumpiga koos töötatud aastate jooksul on ta pidevalt näinud, mida teevad süvariigi saboteerijad siis, kui neile ei meeldi Trumpi poliitikad. Näiteks kui toimuvad briifingud ja koosolekud, siis nad lekitavad ajakirjandusse nende ürituste sisu kohta valesid ja spinne.

„Nad lähevad Washington Posti ja New York Timesi ja MSNBC-sse. Nad levitavad eradokumente, era e-kirju, nad jagavad eravestlusi ja nad spinnivad ning fabritseerivad ja valetavad neile sobiva narratiivi loomiseks ning poliitika neile sobivasse suunda juhtimiseks. Kõige ohtlikumalt väljendub see – mida me oleme muidugi ka näinud – luurekogukonna tegevuses. Neil on tohutult võimu, tohutult võimalusi ja nad suunavad ning kasutavad seda – mõningatel juhtudel – seaduslikult valitud Ameerika Ühendriikide presidendi vastu. Tegemist on sedalaadi sabotaaži vormiga, mis peaks ajama hirmu nahka igale USA kodanikule. Aga niisuguses olukorras oleme me praegu,“ rääkis Miller.

Miller püüdis selgitada ka seda, miks on presidendil sellised vastased. „Sest president julges paisata segi kahe partei pettuse, millega on juba kümnendeid Ameerika rahvast petetud. Pettused kaubanduses, pettused Hiina osas, pettused välispoliitikas, pettused meie lõunapiiril, pettused majanduses, kümnend kümnendi järel, aasta aasta järel, administratsioon administratsiooni järel. See president julges astuda pettusele vastu – ta valiti selleks, et ta lõpetaks selle pettuse. Need inimesed, kes pettustest parasiitideni kasu said ongi nüüd need, kes üritavad takistada teda tema agenda elluviimisel, milleks ameeriklased ta valisid.“

„President ei ole teinud midagi muud, kui täitnud oma seadusest tulenevat kohustust juurida välja ja paljastada korruptsiooni. Tema kohus on täita Ameerika Ühendriikide seadusi, ka neid, mis on suunatud korruptsiooni vastu, ja selle tõttu seisab ta nüüd silmitsi Pelosi juhitud mässuga,“ rääkis Miller.

Miller kutsus kõiki ameeriklasi üles toetama president Trumpi. „Lahingujooned on tõmmatud. Toetage meie presidenti. Ja öelge oma kongressiliikmetele, et ka nemad peaksid meie presidenti toetama. See on ainus ja kõige tähtsam asi, mida igaüks teha saab.“

Ühtlasi ennustas Miller, et demokraate ootab ees võimas tagasilöök, kuna nad on liikunud ametist tagandamise protsessiga edasi ilma lõplike tõenditeta, mis kõik kinnitavad, et presidendil ei lasu mingit süüd.

„Demokraadid tahavad peatada presidenti, sest nad tahavad peatada tema poliitika. Nad tahavad tagasi avatud piire. Nad tahavad ikestada inimesed regulatiivse režiimiga, mis hävitab kõik vabadused. Nad tahavad mässida end väliskonfliktidesse igal pool maailmas. Ja nad tahavad hoida meid riigis, mis on välisriikide kaubanduspettuste ja merkantiilsete poliitikameetmetega sattunud majanduslikku pärisorjusesse. Seega, küsimus on Ameerika inimeste suveräänsuses, turvalisuses, iseseisvuses ja vabaduses,“ selgitas Miller.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer