President Kaljulaid näeb Ukrainat eduloo järgmise kandidaadina – kas Eesti ikka on hea eeskuju?

Rubriik Maailm On
©Scanpix
Ukraina edulugu võiks Eesti omast kõvasti erineda, vähemalt töökäte minnalaskmise osas. Pilt on illustratiivne.

President Kaljulaid lausa oskab esitada ettepanekuid, mis kõlavad hästi, kuid taust on hoopiski äraspidine – seda eriti töökäsi kaotava Ukraina puhul.

“Ukraina võiks näidata kogu ülejäänud maailmale teed ja olla vabalt järgmine üleilmne edulugu,” ütles president Kersti Kaljulaid reedel Kiievis Jalta Euroopa strateegia (YES) aastakoosolekul, viidates seejuures Eesti eeskujule.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mõistagi vihjas Eesti riigipea “veidi pehkinud ja vananevale” e-riigile, aga Ukrainale oleks parem, kui nad Eestis edulugu ei näeks. Sest me oleme maksnud karmilt, umbes 200 000 oma inimese lahkumisega, kellest suur osa kindlasti koju enam ei naase. Nende pensioniajaks on Eestis rahvastik suuresti välja vahetatud ja emakeelset kodumaad leiab ehk vaid Kagu-Eestis.

Ukraina läheb praegu just sama teed – riigist lahkuvad miljonid Euroopasse tööle ja ilmselt jäävadki sinna, kui moslemid neid kord tagasi ei kupata. Siis, kui Ukraina hakkab jalgu alla saama, napib neilgi töökäsi, ja appi võetakse kasvõi Kesk-Aasia tööjõud – sealmail kordub täpsemalt sama stsenaarium.

Oma edu võtmed võib teistele edasi anda, kuid veelgi rohkem teeks Ukrainale kasu, kui me hoiataks neid kehvade arengute eest. Seda, et Ukraina oma poegi kodus katsuks hoida, ei paindunud Kaljulaidi keel vist ütlema – see on vastuolus “avatusega” ja usbekk peab ju samuti saama öelda, et on ukrainlane, nagu president eestlust laiali jagades propageerib.

Muidugi on Ukrainal eeldusi tõusta eduriigiks, kuid seda vaid oma väärtusi kaitstes.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused