President Kaljulaidi kohtumine USA demokraadi Nancy Pelosiga oli tahes-tahtmata Trumpi-vastane akt

Maailm,
©EPA/Scanpix
President Kaljulaidi kohtumine Nancy Pelosiga on selge Trumpi-vastane ettevõtmine.

On paljutähenduslik, et kui euroglobalismimeelne Eesti president Kersti Kaljulaid sõidab USA-sse, ei kohtu ta teise riigipea, sealse presidendi Donald Trumpiga, kuid see-eest kohtub tema ühe peamise oponendi Nancy Pelosiga.

Tegelikult väidab ERR, et Kaljulaid sõitis Ameerikasse ÜRO julgeolekunõukogu kampaaniat tegema ja kohtub ka esindajatekoja spiikriga, peab mitu avalikku esinemist ning osaleb ÜRO naiste staatuse komisjoni töös. Seega pole tegu otsese riikliku visiidiga, kuid maksab tähele panna just kohtumisi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

President Kersti Kaljulaid kohtus kolmapäeva hilisõhtul Pelosiga, kellega arutati julgeoleku- ja kaitsekoostööküsimusi, olukorda Ukrainas, hübriidohte ning kahe riigi omavahelist koostööd. Põhimõtteliselt aga pole Pelosi siiski see inimene, kellega selliseid asju arutada, sest ta on opositsiooni esindaja, kuigi Kongressi alamkoja spiiker – neid küsimusi peaks tulemuse saavutamise taustal arutatama administratsiooni esindajatega.

“Kongressi mõlemas kojas on olnud tugev ja parteideülene toetus Eestile, NATO-le ja atlandiülesele suhtele,” ütles president Kaljulaid kohtumisel ning tänas eesistuja Pelosit ja Kongressi liikmeid toetava suhtumise eest nii Eestisse kui Euroopasse, aga näiteks ka Ukraina sõja tõttu Venemaale seatud sanktsioonidele. Kas selline tänu ei lähe siiski mitte jõududele, kes on eelnimetatus küll osalised, kuid mitte otsustajad ja läbiviijad?

Riigipea sõnul on seni see suhtumine ja sarnaste väärtuste eest seismine väljendunud Ühendriikide aina kasvavas kaitsealases abis Eestile, mis edaspidi loodetavasti veelgi suureneb. “Me ei tohi hetkeski unustada, et ka meie piirkonna kaitsevõime lünkade kiirem likvideerimine tugevdab kokkuvõttes nii Eesti, Euroopa kui USA julgeolekut.” Kahjuks ei väljendu see Eesti riiklikus poliitikas, kus Eesti orienteerub pigem Saksa-Prantsuse suunale, mitte USA-le.

Lisaks spiiker Pelosile kohtus president Kaljulaid eile Kapitooliumis mitmete kongresmenidega, kellega arutelud keskendusid samuti peamiselt julgeolekuteemadele. “Eesti ja USA Kongressi mõlema koja esindajate arusaamad meie ees seisvatest väljakutsetest ja lahendustest on üsna sarnased,” ütles riigipea pärast kohtumisi. Ilmselt kohtus Kaljulaid siiski demokraatidest kongresmenidega.

Laias laastus olid president Kaljulaidi kohtumised suunatud demokraatidele, seega otsis ta kontakte Trumpi-vastasel USA poliitilisel maastikul. Pelosi on just viimastel nädalatel ägedalt Trumpi rünnanud ja Kaljulaidi kohtumine temaga on halb signaal ka USA administratsioonile.

Allikas: ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused