President Trump lubas iseseisvuspäeva kõnes teha lõpu Ameerika vabaduse lammutamisele vasakfašistide poolt

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Donald Trump

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump mõistis oma 4. juuli iseseisvuspäeva kõnes teravalt hukka vasakradikaalse fašismi ja rõhutas taas judeokristlike printsiipide ning traditsioonide olulisust.

Lõuna-Dakotas legendaarse Mount Rushmore’i jalamil kõnet pidanud Trump vandus, et Mount Rushmore’i monumenti ei lõhuta kunagi: „Neid kangelasi ei alistata iial. Nende pärandit ei hävitata kunagi. Nende saavutusi ei unustata kunagi. Ja Mount Rushmore seisab igavesti austusavaldusena meie esiisadele ja meie vabadusele.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Trump kinnitas, et hiljutised rünnakud kujudele ja monumentidele, mis on seotud nn hävitamiskultuuri ja „Mustad elud loevad“ (BLM) liikumise marksistliku ideoloogiaga, on vasakpoolse kultuurirevolutsiooni sümptomid, mis ähvardavad riigipöördekatsega. BLM-i tegevus on otseselt suunatud perekonna ja perekonnastruktuuri hävitamisele, mis on Trumpi sõnul Ameerika elu alus.

„Ameerika on riik, kust on tulnud Andrew Jackson, Ulysses S. Grant ja Frederick Douglass,“ ütles Trump, nimetades veel hulgaliselt tuntud ameeriklasi. „Ja neil oli võimalik saada suureks ainult Ameerikas. Mitte kusagil mujal.“

Ta jätkas: „Ameeriklased on inimesed, kes unistasid erilisi unistusi, nagu näiteks Las Vegas Nevada kõrbes, Miami Florida padural, inimesed, kes raiusid meie kangelaste näod Mount Rushmore’ile. [—] Me asustasime Metsiku Lääne, võitsime kaks maailmasõda ja meie astronaudid viisid Ameerika lipu kuule – ning ühel päeval üsna pea viivad nad tähelipu ka Marsile.“

“USA andis maailmale Walt Whitmani luuletused ja Mark Twaini jutud, Irving Berlingi laulud, Ella Fitzgeraldi hääle ja Frank Sinatra stiili,“ ütles Trump ja kutsus ameeriklasi üles seda imelist teekonda mitte kunagi unustama.

„Me oleme uhked, et meie riik on ehitatud üles judeokristlikest printsiipidest lähtuvalt ja me mõistame, et just need väärtused on aidanud suurelt kaasa rahu ning õigluse edendamisele kogu maailmas,“ ütles president. Ta kiitis eraldi Ameerika politseinikke ja lubas kaitsta Ameerika Ühendriikide põhiseaduses ette nähtud relva kandmise ja hoidmise õigust. Ühtlasi lubas ta lasta püstitada Ameerika mineviku suurmeestele uued kujud.

Ta lubas peatada ka rünnaku Ameerika suurepärasele vabadusele.

„Nende üheks poliitiliseks relvaks on nn hävituskultuur. Nad ajavad inimesed minema nende töökohtadelt, häbistavad teisitimõtlejaid ja nõuavad täielikku allumist kõigilt, kes nendega ei nõustu. Tegemist on totalitarismiga ja see on meie kultuurile ja meie väärtushinnangutele täiesti võõras. Sellel puudub Ameerika Ühendriikides igasugune koht,“ ütles Trump.

Tema sõnul on USA tänavatel toimuv vägivaldne kaos liberaalsete demokraatide juhitud ja see on aastaid kestnud äärmusliku indoktrineerimise ja kallutatud hariduse ning ajakirjanduse ja teiste instutsioonide tegevuse tagajärg. „Igasuguse ühiskonna- ja loodusseaduse vastaselt õpetatakse meie lapsi koolis vihkama omaenda maad ja uskuma, et selle riigi üles ehitanud mehed ja naised ei olnud mitte kangelased, vaid kurjategijad. Ameerika ajaloo selline radikaalne käsitlusviis on suur valede võrk.“ Trump lubas, et nüüdsest hakatakse kasvatama uut Ameerika patriootide põlvkonda.

„Nad tahavad meid vaikima panna,“ ütles ta, „kuid meid ei ole võimalik vaigistada… Me tahame vaba ja avatud debatti, mitte hävituskultuuri… Nende eesmärk ei ole parem Ameerika. Nende eesmärk on Ameerika hävitamine… Aga nii nagu eelnevatel sajanditel, seisavad ameeriklased ka nüüd neil tee peal ees.“

Allikas: Fox News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused