Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

President Trump lubas vägivalla vaigistamiseks sõdurid tänavaile tuua

-
02.06.2020
Politseinikud ja sõdurid Philadelphias märatsejaid tõkestamas.
© Reuters/Scanpix

USA president Donald Trump lubas esmaspäeva õhtul tehtud telepöördumises tuua korra taastamiseks pealinna tänavaile tuhandeid relvastatud sõdureid ja politseinikke.

Trump loodab sellega panna piiri edasistele meeleavaldustele Washingtonis, kus Valge Maja lähedal paiknevad hooned ja monumendid on langenud rüüstajate ja vandaalide rünnakute alla.

“See, mis juhtus linnas eile öösel, oli täielik häbiplekk,” ütles Trump. “Just nüüdsama saadan ma tuhandeid ja tuhandeid hambuni relvastatud sõdureid, sõjaväepersonali ja korrakaitseametnikke peatama mässu, rüüstamist, vandalismi, rünnakuid ja tahtlikku eraomandi hävitamist.”

President mõistis hukka “siseterrorismi” vägivalla ja kritiseeris teravalt meeleavaldusi pealinnas, kus osa demonstrante on rüüstanud kinnisvara ning vandaalitsenud monumentide kallal ning politseil on tegu protestijate ohjamisega.

“Ma tahan, et selle terrori korraldajad oleks hoiatatud, et teid ootavad karmid kriminaaltrahvid ja pikad vanglakaristused,” ütles ta. “Tegemist ei ole rahumeelsete protestidega, tegemist on siseterrorismi tegudega.”

Pea nädala jagu on mitmel pool riigis avaldatud meelt politseivägivalla vastu, mille põhjustas mustanahalise kahtlusaluse George Floydi surm kinnipidamisel. Mitmel pool riigis on demonstratsioonid võtnud aga vägivaldseid mõõtmeid ning korrakaitsjatel on tegu protestijate ohjeldamisega.

Trump kutsus osariikide kubernere tooma tänavaile ka rahvuskaarti “piisaval hulgal, selleks, et me domineeriksime tänavail”.