Professor David Thurfjelli uuring näitab seda, millisena tahetakse islamit näha, mitte seda, milline ta on

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Moslemid Berliini tänaval palvetamas – kas keegi tõesti usub, et moslemid Euroopas ilmalikuks muutuvad?

Kui hundist räägitakse kui metsasanitarist, siis on lambakasvatajal mõttekas valvel olla.

ERR vahendab Rootsis asuva Södertörni Ülikooli religiooniuuringute professor David Thurfjelli uuringut, mille üheks tulemiks on tõdemus: kasutusele tuleks võtta mõiste ilmalik moslem.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Professori uuringu tulemuse maksab kahtluse alla seada juba seetõttu, et Rootsi on poliitkorrektsuse raskeima variandi all kannatav maa ja teadlase töö ei tohiks ilmselt kunagi lõppeda hoiatusega islami sissetungi eest.

Teatud kallutatusele viitab ka lause: “Thurfjelli sõnul on Rootsis küllaldaselt huvigruppe, kes kasutavad moslemite religioossust ära, et kirjeldada neid vaenulikuna just religioossuse pärast.”

Aga mille muu pärast siis? Nii on Rootsis moslemitest perekond tapnud rootslasega sõbrustanud tütre just seetõttu, et neiu väljavalitu polnud moslem – tütar “häbistas” perekonda! Usutaust on paraku kõige tugevam vaenulikkuse alus.

“Thurfjell rõhutas siinkohal, et enamik Rootsi moslemitest immigrante ei ole tegelikult islami reegleid järgivad moslemid.” Millest siis tekivad imaamide juhtimise all olevad no-go-tsoonid, mida on Rootsis väidetavalt vähemalt poolsada ja kuhu riigi politseil pole asja?

Rootsis elav somaallanna Mona Walter on oma memuaarides öelnud, et isegi kodumaal Somaalias ei kohanud ta nii räiget vaenuõhkkonda kui Rootsi mošeedes – seal võttis moslemikogukond temalt needki suhteliselt suured vabadused, mis tal olid kodumaal. Räige sund pani ta viimaks sellest usust taganema ja seda mitte kodumaal, vaid euroopalikus riigis kogetuna!

Thurfjelli poliitkorrektsel uuringul pole mõtet peatudagi, sest see on suunatud vaid ühele – islami puhtakspesemisele kõigist neist kuritegudest, mida on Allahi nimel tehtud nii Rootsis kui kogu maailmas. Ilmalikud moslemid võivad ju Euroopas olla ja paljud neist tahaksidki ilmselt hoiduda agressiivsest usuväljundist, kuid fakt on paraku see, et moslemikogukonnad paisuvad Euroopas üle mõistuse suureks ja hakkavad lihtsalt oma elu elama – seda just religioossel alusel.

Kui aga islam on Euroopas sees, siis on seal ka vägivald. Professor väidab küll, et moslemimigrandid tulevad Euroopasse peamiselt totalitaarsetest riikidest, need aga on üldjuhul ilmalikud, kuid see pole päris tõde. Möödunud nädalal tulid teated islamiterrorist ilmalikes Nigeerias, Tuneesias, Afganistanis, Alžeerias, Bangladeshis ja mujalgi – seega on äärmuslusidee tugev igal pool.

ERR vahendab veel ühte lugu: “Uuring: Mo Salah tähelend on aidanud Ühendkuningriigis vähendada moslemiviha.” Jutt käib egiptlasest jalgpallurist, kuid rõhuasetus on vildakas – nimelt jätab see mulje, nagu põhineks islamivastasus Euroopas ainult eurooplaste pahatahtlikkusel.

Tegelikult on islami äärmuslikud vormid külvanud surma üle maailma, neil on kombeks võtta surmapõlgava vägivallaga enda kontrolli alla terved ühiskonnad, ja seetõttu võib rääkida ilmalikest moslemitest kuitahes palju, kristlikud Euroopa rahvad ei taha lihtsalt mandri islamiseerimist, mis tuleb paratamatult euroopaliku ühiskonna allaheitlikkusest ja islamiühiskonna moraalsest üleolekust. Häda toob see igal juhul, professor Thurfjelli ponnistustest hoolimata.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused