Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Pühapäeval kokku kukkunud Clintoni terviseseisund selgub lähipäevil

-
13.09.2016
15th Anniversary Of 9/11 Attacks Commemorated At World Trade Center Memorial Site

Ameerika Ühendriikide demokraatide presidendikandidaadi Hillary Clintoni tervisliku seisundi kohta avaldatakse täpsemat informatsiooni lähimate päevade jooksul, teatas esmaspäeval poliitiku eestkõneleja Brian Fallon.

USA presidendivalimistel on suurendanud ebakindlust teade, et demokraatide kandidaadil Hillary Clintonil on tekkinud kopsupõletik, mis on pingestanud niigi stressis finantsturge, mis juba on arvestanud, et Clintonist saab järgmine riigi president, kirjutas Bloomberg News.

Juba reedel kukkus USA suurfirmade S&P 500 indeks ligi 2,5 protsenti ning börsilt haihtus ligi 500 miljardit dollarit. Langus kandus edasi Aasia turgudele. Esmaspäeva hommikul kukkus Hongkongi Hang Sengi indeks 2,9 protsenti, Shanghai börsi koondindeks alanes 2,1 protsenti ja Jaapani Nikkei indeks 1,7 protsenti.

“Kuna turg on juba arvestanud, et Clintonist saab president, siis olukorra muutumine sunnib turgu kaaluma, mida see võib endaga kaasa tuua,” selgitas Recon Capital Partnersi peainvestor selgitas Kevin Kelly.

Kihlveokontorid, mis seni hindasid Clintoni võiduvõimalusi ligi 80 protsendile, on hakanud hinnanguid muutma, mille tulemusena Trumpi võiduvõimalused on tõusnud 40 protsendile.

Arsti sõnul diagnoositi USA demokraatide presidendikandidaadil Hillary Clintonil kopsupõletik ning ta kannatas vedelikupuuduse ja kuumuse käes, kui osales 11. septembri terrorirünnakute mälestusüritusel New Yorgis. Internetis ringles pühapäeval video, millel võis näha, kuidas Clintoni aidatakse autosse pärast seda, kui ta pidi keset tseremooniat tervisehädade tõttu lahkuma.