Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Pühasõdalased tõstavad Euroopas taas pead: Belgias vahistati 7 terrorirünnakut plaaninud džihadisti

-
05.05.2023
Materjalid pommide valmistamiseks.
© Scanpix

Kes on külastanud Brüsselit, see teab, kui üleujutatud on Euroopa Liidu pealinn migrantidest – ja need toovad oma mõttemaailma sinna kaasa.

Belgia politsei vahistas neljapäeval seitse inimest, keda kahtlustatakse äärmusrühmituse Islamiriik (IS) toetamises ja terroristliku rünnaku plaanimises, ütlesid prokurörid.

Pea kõik kahtlusalused on tšetšeenid ja kolmel neist on Belgia kodakondsus, öeldi prokuratuuri avalduses.

“Plaanitud rünnaku täpne sihtmärk ei ole veel kindlaks tehtud,” seisis avalduses.

Politsei ja eriüksuslased puistasid üheksat aadressi mitmes linnas Belgia lääneosas. Operatsiooni juhtis terrorikuritegudele keskenduv uuriv kohtunik.

Kohtunik otsustab “hiljem”, kas süüdistuste esitamiseks on piisavalt tõendeid, teatas prokuratuur.

“Võimalikud süüdistused on terroristlik tapmiskatse, osalemine terrorirühmituse tegevuses ja osalemine terrorirünnakus,” märgiti avalduses.

Prokurörid lisasid, et kõiki seitset vahistatud kahtlustatakse Belgias terrorirünnaku ettevalmistamises. Samuti kuulusid nad kõik IS-i toetajate gruppi.

Läbiotsimised leidsid aset Ghenti, Roeselare, Meneni, Ostendi ja Wevelgemi linnas.

IS on võtnud vastutuse Belgias 22. märtsil 2016 aset leidnud enesetapurünnakus Brüsseli lennujaamale ja metroole, kus hukkus 32 ja sai viga veel mitusada inimest.

Pommirünnakud leidsid aset paar kuud pärast novembris 2015 Pariisis aset leidnud rünnakuid, mida sepitses sama IS-i rakuke ja mis nõudis 130 inimelu. (AFP-BNS)