Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Punasauruse lahkumine: suri Fidel Castro – sotsialistliku maailmaparandamise sümbol

-
26.11.2016
Laadime sisu...

Aastakümneid Kuubat juhtinud revolutsionäär ja endine riigipea Fidel Castro on surnud, teatas tema vend president Raúl Castro.

Fidel Castro suri reedel 90 aasta vanuselt. Pisut vähem kui kümne aasta eest andis ta tervise halvenedes võimu üle vennale, kuid kinnitas, et ei taandu iial poliitikast.

1950. aastatel Kuuba revolutsiooni juhtinud Castro oli aastatel 1976-2008 Kuuba president ja juhtis Kuuba Kommunistlikku Parteid alates 1965. aastast 2011. aastani, viies selle riigi oma sotsialistliku majandamissüsteemiga pea huku äärele. Pärast tema ametist lahkumist 2008 on Kuuba hakanud aina enam liikuma turumajanduslike reformide suunas.

Fidel Castro oli aastakümneid üks maailma tuntuimaid riigipäid. Tema hiilgeaeg langes Varssavi pakti ja sotsialistliku bloki “õitsengu” ajajärku 1970ndate lõpus.

“Castro uskus, et sotsialismi on revolutsioonide kaudu võimalik eksportida teistesse aregumaadesse. Kuuba osales aktiivselt revolutsiooni ekspordil Salvadoris, Nicaraguas, Angoolas ja Mosambiigis,” ütles EKRE fraktiooni nõunik Urmas Espenberg. “1980ndatel hakkas sotsialistlik maailmasüsteem lagunema ja töölissotsialism asendus tasapisi kultuurimarksismi ja sotsiaaldemokraatiaga. Castro oli üks viimaseid punaseid poliitsauruseid kogu maailmas.”

BNS-UU

FOTO: AP/Scanpix