Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Putin tunnustas Donbassi separatistide iseseisvust, USA teatas sanktsioonidest

-
21.02.2022
Venemaa president V. Putin
© Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin tunnustas esmaspäeval riigitelevisioonis edastatud emotsionaalses kõnes kahe Ida-Ukraina separatistliku piirkonna iseseisvust, hoolimata lääne hoiatustest, et samm võib kaasa tuua ulatuslikud sanktsioonid.

“Ma usun, et on vaja teha kaua hilinenud otsus, tunnustada koheselt Donetski Rahvavabariigi ja Luganski Rahvavabariigi iseseisvust ja suveräänsust,” ütles Putin.

Riigitelevisioon näitas, kuidas Putin allkirjastas Kremlis mässuliste juhtidega vastastikuse abistamise lepinguid.

USA teatas esmaspäeval sanktsioonidest Venemaa tunnustatud mässuliste territooriumide vastu Ida-Ukrainas ja hoiatas, et vajadusel on neid veel ootamas.

“President Joe Biden annab välja korralduse, et keelata USA investeeringud niinimetatud Donetski ja Luganski piirkondadesse ning nendega igasugused kaubandussuhted või rahastamine,” ütles Valge Maja pressisekretär Jen Psaki.

“Käsk annab volitused kehtestada sanktsioonid kõikidele isikutele, kes on otsustanud nendes Ukraina piirkondades tegutseda,” ütles Psaki.

Psaki kinnitusel on meetmed on eraldiseisvad laiematest lääne sanktsioonidest, mis kehtestatakse, “kui Venemaa peaks Ukrainasse veelgi tungima”.

AFP – Baltic News Service