Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Putinistlik dirigent Gergiev võib La Scalast kinga saada, Stalnuhhin keskerakonnast aga mitte

-
24.02.2022

Legendaarne Venemaa poeet ja muusik, Akvariumi looja Boriss Grebenššikov (pildil) kommenteeris Venemaa kallaletungi Ukrainale: „See, mis toimub, on tõeline hullumeelsus. Inimesed, kes alustasid seda sõda, on hulluks läinud. Nad on Venemaa häbi“.

Kuid mitte kogu loov intelligents ei tohi asja kommenteerida. Näiteks keelas Moskva Majakovski nimelise teatri juhtkond oma näitlejatel Ukrainas toimuva sõja igasuguse kommenteerimise. Korralduse screenshot’i avaldas Instagramis näitleja Makar Zaporožski: „Teatri juhtkond pöördub teie poole suure ja tungiva palvega hoiduda igasugustest kommentaaridest Ukrainas toimuva sõjategevuse kohta. Vastasel korral veate te Teatrit alt. Vastavalt Kultuuriametist saabunud informatsioonile võrdsustatakse igasugused negatiivsed kommentaarid Kodumaa reetmisega“.

Milano teater La Scala aga nõuab Venemaa dirigendilt Valeri Gergievilt, et too täpsustaks oma positsiooni ja mõistaks hukka sissetungi Ukrainasse. Vastasel juhul katkestab La Scala koostöö putinist Gergieviga.

Meie valitsuspartei keskerakond aga kannab oma Ukraina-vastaseid putiniste eesotsas Oudekki Loone ja Stalnuhhiniga nagu pilpa peal. See on häbiväärne, et Jedinaja Rossija sõbrad, kümme riigikogulast keelduvad toetamast avaldust sõja vastu, kus tapetakse inimesi. Kes nad pärast seda õigupoolest on ja mille moodi näeb nüüd välja meie kõrgeim seadusandlik organ?

Ivan Makarov