Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast”: Jaak Madison president Kaljulaidi Manchesteri terrori sõnavõtust: idioot!

-
28.05.2017
Laadime sisu...

Tre raadio saates “Räägime asjast” käsitleti mitmeid kuumi teemasid, nende seas ka president Kersi Kaljulaidi kummastavat arvamaust.

Saates “Räägime asjast” arutlesid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme ja fraktsiooni liige Jaak Madison Manchesteri ohvriterohke terrorirünnaku valguses president Kersti Kaljulaidi arvamuse üle, kus president väitis, et “Eesti on rangelt ilmalik riik, kus me ei pea kodumaal nende asjade (mõtles terrorismi – UU) pärast liiga palju muretsema”.

Jaak Madisoni reljeefse hinnangu kohaselt on president Kaljulaid idioot. EKRE riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme väljendas end diplomaatilisemalt ja vaoshoitumalt, kuid leidis siiski, et president sai hakkama järjekordse fopaaga, sest näiteks praktiliselt ilmalikku Rootsit ei ole see säästnud Stockholmi traagilisest kaubaauto rünnakust.

Helme sõnul on Kaljulaidi väide naiivne eeskätt seetõttu, et koraani järgi on kõige madalam olend just uskmatu inimene. Kui keegi väidab, et ta ei usu üldse mitte midagi, tähendab see moslemi jaoks kõige alamat olevust, kes ei ole väärt muud kui surma.

Helme sõnul oleks vaja Eesti piiridel igal juhul taastada piirikontroll ja seda nii lennujaamas, reisisadamas kui maismaapiiril. Ainult see tõkestaks Eesti jaoks ohtliku elemendi riiki imbumist. Helme juhtis tähelepanu ka sellele, et iga kord, kui mõnes Euroopa riigis kärgatab järjekordne plahvatus või toimub veoautorünnak, hakkab sealne valitsus rääkima, et tegemist oli “meie oma inimesega”. “Aga see ei olnud ju nende inimene. See on alati olnud võõras ja sisserändaja, kes ründab teda poputava riigi süütuid inimesi,” on Helme Euroopa valitsuste silmakirjalikkusest nördinud.

President Kersti Kaljulaid ütles Manchesteri terrorirünnaku valguses, et Eesti kui rangelt ilmalik riik ei pea ülearu palju terrorismi pärast kodumaal muretsema.

“Meie Eesti on ilmalik riik ja siin on ruumi kõikidele. Nagu me teame, siis meil ei ole selliseid probleeme senini esinenud, et meil erinevate religioonidega isikud ei saaks üksteisega normaalselt suhelda. Pigem on meil vastupidiseid näiteid meie erinevate usukogukondade suhtes,” ütles Kaljulaid ERR-i raadiouudistele.

“Arvan, et just see, et Eesti on rangelt ilmalik riik, tagab meile sellise olukorra, kus me ei pea kodumaal nende asjade pärast liiga palju muretsema. Välja arvatud loomulikult see asjaolu, et ka meie oleme osa Schengeni ruumist,” lisas riigipea.

Selleks, et Schengeni ruum oleks turvatud, on presidendi sõnul juba otsustatud, et tuleb korralik infosüsteem. “Me teame edaspidi, kes on sees ja kes on väljas. Paremat lahendust ei ole.”

“Juhul, kui meile ei tuleks siia elama inimesi muudest riikidest, siis ometi ei kujuta ju keegi ette, et me piiraksime nullini näiteks turismi. Igasugune arutelu selle üle, kas üldse kedagi mingisuguste kriteeriumite alusel lubada Euroopa liikuda või mitte, on tegelikult ju viljatu,” ütles Kaljulaid.

Järelkuula saadet siin: Räägime asjast 28.05.2017

UU